אפילו אנשים שמכירים אותה טוב - לא זוכרים אותה כך: קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, התחננה אתמול (רביעי) בפני הפרלמנט בבקשה לאשר הגבלות נוספות בתקופת החגים המתקרבת. "תקשיבו למדע", הפצירה הקנצלרית, במה שהוגדר על ידי כלי תקשורת רבים בעולם כנאום מרגש ואמוציונאלי במיוחד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עד אתמול, בגרמניה נדבקו בנגיף הקורונה יותר מ-1.2 מיליון בני אדם, 20 אלף מתוכם ביממה האחרונה בלבד. 590 נפטרו שלשום מסיבוכי הנגיף ובכך עלה מניין המתים במדינה לקצת פחות מ-20 אלף בני אדם.

בתוך כך, אנגלה מרקל פנתה לפרלמנט הגרמני וביקשה מהנוכחים במקום, בגיבויו של שר הבריאות, להטיל מגבלות נוספות על האזרחים, זאת על רקע העלייה המתמשכת בתחלואה. בנאומה של מרקל, שנחשבת לאישה מאופקת ולא אמוציונאלית במיוחד, היה ניתן לראות כיצד הבקשה להטיל מגבלות על העם נוגעת לליבה באופן אמיתי וכן.

אנגלה מרקל עוטה מסכה (צילום: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com)
צילום: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

"תקשיבו למדע", היא אמרה כשבמקביל היא חוטפת ביקורת נוקבת מהימין הקיצוני בגרמניה שמאשים אותה בניהול כושל של המגפה. מרקל התנצלה מעומק ליבה על כך שהיא מבקשת את ההגבלות ואמרה שזה "באמת שובר את ליבה". מרקל אמרה כמעט בדמעות ש"אם יהיו לנו הרבה מגעים אחד עם השני לפני חג המולד, זה עלול להיות חג המולד האחרון עם סבא וסבתא, ואז זה אומר שפשוט נכשלנו. אסור לנו לתת לזה לקרות".

"עד כמה שזה קשה, ואני יודעת כמה אהבה הושקעה בדוכני היין החם והוופלים, זה לא עולה בקנה אחד עם ההחלטה לאפשר קניית מזון וללכת הביתה", אמרה הקנצלרית. "זה כואב לי, זה באמת שובר את ליבי, אבל אם המחיר של המותרות הללו הוא שבתי החולים שלנו יטפלו ב-590 מתים ביום אז לא ניתן להסכים לכך, ולעינו להדק את ההגבלות".