טום דנפורד, בן 29 מהאי וייט הסמוך לבריטניה, יצא לטיול שגרתי עם הכלב של ארוסתו בשעות הבוקר, כשלפתע נתקל במחזה יוצא דופן: מונולית מסתורי, הזהה לאלו שצצו באחרונה בארה"ב וברומניה, ניצב בצד הדרך. "ירדנו במדרגות ואז ראינו במרחק של כ-100 מטרים מאיתנו את השתקפות השמש דרך עמוד המראה", סיפר דנפורד. "שמעתי על כל סיפורי המונולית שפורסמו לאחרונה, ולכן זיהיתי אותה מיד".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במהלך השבוע האחרון הופיע העמוד המסתורי המכונה "מונולית" במדבר יוטה שבארה"ב, ועל צלע גבעה ברומניה, כאשר עדיין לא ידוע מי האחראי להצבתו. ככל הנראה מקור ההשראה לעמודים אלה הוא אובייקט דומה שמופיע בסרטו של סטנלי קובריק: "אודיסיאה בחלל".

"המבנה שהתגלה באי וייט מתנשא לגובה של כשלושה מטרים", סיפר דונפורד. "נראה שהאדם שהציב את המונולית במקום יודע מה הוא עושה".

כצפוי, התגלית עוררה סערה גדולה באי, כאשר יותר ויותר אנשים צפויים לפקוד את המקום במהלך היום. "כשחזרנו כעבור חצי שעה כבר היו שם מטיילים שהחלו להצטופף סביבו", סיפר דונפורד. "זה משהו מעניין ומיוחד שקורה באופן סמלי דווקא בתקופה זו של השנה".

המונולית הראשון שעליו דווח התגלה במדבר יוטה שבארצות הברית, לאחר שזוהה על ידי פקידי חיות בר במהלך סיור מסוק מעל שמי המדבר. כמו מקביליו בעולם, גם העמוד הזה שננעץ באדמה התנשא לגובה של יותר משלושה מטרים. כידוע, הסלע עורר ספקולציות רבות לגבי האופן שבו הגיע למקום, ומשך את תשומת ליבם של חובבי תאוריות הקונספירציה ברחבי העולם.