ג'ארד קושנר, יועצו של נשיא ארה"ב טראמפ למזרח התיכון ומי שעומד מאחורי נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות, אמר היום (שישי) בראיון ל"פוקס ניוז": "ישראל הסכימה למדינה פלסטינית ולמפה ששרטט הנשיא - היא הראתה נכונות לשלום".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ישראל הראתה רצון אמיתי להגיע לשלום בכך שהסכימה למדינה פלסטינית וגם למפה שהנשיא שרטט וקובעת את הגבולות העתידיים", אמר קושנר. "המהלך של ישראל לנסות לספח איזורים בגדה עם המון מתנחלים שישראל, באופן ריאלי לא תחזיר לעולם, עצבן הרבה מאד אנשים באיזור. טראמפ הצליח להשתמש בחוסר הודאות הזאת כדי לתווך בעסקה הטובה הזאת בין נתניהו לבן זאיד".

עוד אמר קושנר כי "הנשיא טראמפ הראה לישראל שהוא מבין את הבעיות שלה, הוא מנסה למצוא פתרון. הצליח לגרום לה לעשות ויתורים שהיא לא הייתה מוכנה לעשות תחת הממשל הקודם". בנוסף הבהיר קושנר כי כבר מתקיימים דיונים הנוגע לטקס החתימה שייערך בעתיד הקרוב בבית הלבן.

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו הטיל על ראש המל"ל מאיר בן שבת לרכז את עבודת המטה וההכנה לקראת השיחות עם איחוד האמירויות בעקבות הסכם השלום, בתיאום עם כלל הגורמים הרלוונטיים.

מוקדם יותר היום בירך האחראי על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזף בורל, על נירמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות. בין השאר אמר בורל כי הוא מרוצה מהזנחת תוכנית הסיפוח.