ביקורת חריפה ברשת על נסראללה: סרטון שהעלתה בלוגרית ועיתונאית לבנונית לחשבון הטוויטר שלה אמש (שישי) מחולל סערה ברשת. בסרטון היא מטיחה ביקורת קשה במזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, ושואלת אותו: "מה ישראל עשתה נגדנו יותר מכם?". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בסרטון שהופץ בטוויטר, תקפה העיתונאית את נסראללה – והטיחה בו האשמות: "מה אתה מנסה להגיד לנו? אני רוצה להגיד לך דבר אחד: אם אתה מצליח לענות על השאלה הזו לעם הלבנוני אני נשבעת, כולנו נסגוד לך – אני אסגוד לך, אם תצליח לענות על השאלה הזו: מה ישראל עשתה נגדנו יותר מכם? תענה לי".

נסראללה התייחס לראשונה לאסון הפיצוץ: "יודעים טוב יותר מה יש בנמל חיפה מאשר בנמל ביירות"

בשעות הערב התייחס נסראללה לראשונה לפיצוץ האדיר בביירות, והצהיר כי הארגון מוכן לעזור ללבנון להתמודד עם האסון, עם כל האמצעים העומדים לרשותם. "כשקורה אסון כזה בכל רחבי העולם מתעלים על פני כל המחלוקות והסכסוכים ועוזרים זה לזה", אמר בנאומו. "עוזבים כל דבר אחר ונותנים הזדמנות לטיפול בפצועים".

 

פיצוץ בביירות לבנון (צילום: רויטרס)
הפיצוץ האדיר בביירות | צילום: רויטרס

"בלבנון, למרבה הצער, מאז השעה הראשונה - בו בזמן שאף אחד לא יודע מה קרה שם - הציגו גרסה נחרצת - זה מחסן טילים של חיזבאללה שהתפוצץ. זה עוול יוצא מן הכלל - בלי שום תחקיר - המחסן של חיזבאללה, הטילים של חיזבאללה, חיזבאללה, חיזבאללה. אני מדגיש כי אין לנו דבר בנמל - לא מחסן טילים ולא אף נשק, שום דבר, לא מחסן ולא שום דבר אחר שלנו".

נסראללה הכחיש בתוקף שבנמל אוחסן נשק של חיזבאללה, ולא פסח על איום לעבר ישראל: "אשר לטענה שחיזבאללה נושא באחריות כי הוא יושב בנמל ושולט בו: איננו מנהלים את הנמל, ולא יודעים מה יש בו. אנחנו יודעים מה יש בנמל חיפה טוב יותר ממה שיש בנמל בירות, זה התפקיד של ההתנגדות".

המחאות מחוץ לפרלמנט הלבנוני (צילום: רויטרס)
המחאות מחוץ לפרלמנט הלבנוני | צילום: רויטרס

בינתיים, לבנון ממשיכה לגעוש, המונים יצאו להפגין על המצב הקשה ששורר במדינה בימים האחרונים. בין המפגינים, היו גם כמה עשרות עובדי נמל שאף ניסו לפרוץ לבניין הפרלמנט. 18 בני אדם נעצרו בניסיון הנועז הזה שלא צלח ושאר המפגינים פוזרו על ידי כוחות המשטרה באמצעות גז מדמיע.