כשבוע לפני הטקס חתימת הסכם הנורמליזציה הרשמי בין ישראל לאיחוד האמירויות הודיעו בנורבגיה על מועמדותו של נשיא ארה"ב לזכייה בפרס נובל לשלום לשנת 2021. בנימוקים למועמדות שיבח חבר הפרלמנט הנורבגי את הנשיא האמריקני: "מנסה ליצור הסכמי שלום בין מדינות, יותר מאשר המועמדים האחרים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

זאת לא הפעם הראשונה שחבר הפרלמנט כריסטיאן טיברינג-ג'ג'דה, סבר שטראמפ צריך לזכות בפרס היוקרתי. בשנת 2018 הוגש שמו של נשיא ארה"ב כמועמד לזכייה בעקבות הפסגה האמריקנית-צפון קוריאנית בסינגפור. אז זכו הגניקולוג הקונגולזי דניס מקווגי והפעילה החברתית העירקית נאדיה מוראד על מאבקם באלימות המינית.

סיכום כהונת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ (צילום: רויטרס_)
סיכום כהונת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: רויטרס_
אל על נוחתת באבו דאבי  (צילום: רויטרס)
אל על נוחתת באבו דאבי | צילום: רויטרס

לדברי טייברינג-ג'ג'דה, להיותו חבר במפלגה השמרנית הנורבגית אין קשר לרצונו לראות את טראמפ זוכה בפרס הנכסף וכי יש לשפוט את הנשיא האמריקני בהתאם למעשיו ופחות לסגנונו.

"הוא מנסה לכונן שלום בעולם יותר מאשר רוב המנהיגים האחרים", אמר חבר הפרלמנט. "כפי שצפוי, מדינות מזרח תיכוניות אחרות ילכו בעקבות איחוד האמירויות וההסכם הזה יכול לשנות את כללי המשחק במזרח התיכון".

הוא גם שיבח את טראמפ על שהוציא עשרות אלפי חיילים מהמזרח התיכון: "הוא שבר רצף של 39 שנים של נשיאים אמריקנים שהביאו את ארצות הברית למלחמה. האחרון שנמנע מכך היה חתן פרס נובל לשלום ג'ימי קרטר".