דרמה ברשת החברתית: בארצות הברית דיווחו הלילה (חמישי) על פריצת ענק לחשבונות הטוויטר של מפורסמים אמריקנים ביניהם ג'ו ביידן, ברק אובמה וקים קרדשיאן. גם החשבונות של האנשים העשירים בעולם - ג'ף בזוס, ביל גייטס ואילון מאסק נפרצו. בעמודי הטוויטר שלהם הופיעה הודעה שלפיה כל סכום של מטבע דיגיטלי שיועבר לחשבון שהופיע בציוץ יוכפל ויישלח בחזרה למי שהעביר אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי ההערכות, ההאקרים שעומדים מאחורי הפריצה גרמו לעובד של החברה לתת גישה פנימית לכלים פנימיים של הרשת והצליחו להשיג יותר ממאה אלף דולרים באמצעות ההונאה. טוויטר השעתה למספר שעות את החשבונות שנפרצו, והודתה שהתרחשה תקרית אבטחה שנמצאת בחקירה. מנכ"ל החברה ג'ק דורסי הגיב לתקרית ואמר: "זה יום קשה לטוויטר, מרגישים נורא שדבר כזה קרה".

ההאקרים תיכננו את המתקפה המאסיבית באופן מתוחכם. בכל חשבון שנפרץ פורסמה הודעה שבה טען בעל החשבון שכל סכום של מטבעות דיגיטליים שיועבר לחשבון שצוין בציוץ, יוכפל ויישלח בחזרה לאדם שהעביר את הכסף. ברוב המקרים טוויטר הצליחה להוריד את הציוצים תוך מספר דקות.

הארנקים הדיגיטליים אמנם אנונימיים ואי אפשר לאתר את בעליהם על פי הנתונים שמופיעים בקישור, אבל תיעוד מגלה שהצטברו בארנקים האלו מיליוני דולרים נכון לשלב זה. חשוב לציין שהנתונים אודות היקף ההונאה עדיין לא ידועים בשלמותם. התגובה הראשונה של הרשת החברתית הגיעה רק לאחר כשעה, אז ציינו בטוויטר שהבעיה ידועה להם ושהנושא נמצא בטיפול החברה.

מסתבר שעובד טוויטר שהיה במקום הוא "האחראי" לגל הפריצות לפרופילים המוכרים. ההאקרים שביצעו את הפריצה סיפרו כי הם גרמו לעובד של החברה לתת גישה פנימית לכלים פנימיים של הרשת. הם השיגו צילומי מסך וצילומים של סרגל הכלים המיוחד שיש לעובדי החברה והצליחו כך לפרוץ לרשת. "הנציג שלהם עשה בשבילנו את כל העבודה", סיפר אחד הפורצים.