ראש המוסד יוסי כהן שוחח עם ראש ממשלת בחריין לקראת כינון יחסים ונורמליזציה איתם - כך פורסם הערב (שבת) לראשונה בחדשות סוף השבוע. הפרסום, שאושר על ידי הצנזורה, מגיע שעות ספורות לאחר יציאתו של ראש הממשלה הבחרייני ל"ביקור פרטי" במקום לא ידוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסוף השבוע התקבל רצף איתותים לכך שבחריין חותרת להיות הבאה בתור שחותמת על הסכם עם ישראל, לאחר איחוד האמירויות. לאורך כל סוף השבוע אותתו בבחריין על להיטות להסכם עם ישראל. הנושא נידון במשך תקופה מסוימת אבל כעת בבחריין לוחצים בכל הכוח בנושא.

היום דווח כי ראש הממשלה של בחריין, שייח' ח'ליפה בן סלמאן אאל ח'ליפה, יצא לביקור פרטי - וייתכן שיש חיבור בין הדברים. עוד הערב התקיימה שיחת טלפון בין מלך בחריין לבין יורש העצר של האמירויות, שבמהלכה המלך בירך אותו על ההסכם ואמר: "אנחנו גם נרתמים למאמץ האזורי למען שלום".

בעקבות חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות, בחריין ועומאן הוזכרו כמדינות הבאות שייסדו את יחסין עם ישראל. גורם שהיה מעורב במשא ומתן מטעם האמירויות מבהיר: "קצב ההתקדמות בנרמול היחסים עם האמירויות תלוי בישראל ובפרט בנתניהו".

ראש הממשלה ח'ליפה, בן 84, משמש כתפקיד ראש הממשלה כ-39 שנה, מאז שקיבלה הממלכה עצמאות מבריטניה ב-1971. בתחילת השנה הוא שהה בגרמניה לצורך טיפול רפואי, וחזר לבחריין במהלך חודש מרץ. כעת פורסם כי הוא יצא מהמדינה מ"סיבה פרטית".