אחרי הסכם השלום בין ישראל לאיחוד האמירויות, בישראל מעוניינים כי בחריין ועומאן יהיו המדינות הבאות שימסדו את יחסיהן עם ישראל - כך דווח הערב (שישי) באולפן שישי. גורם שהיה מעורב במשא ומתן מטעם האמירויות מבהיר: "קצב ההתקדמות בנרמול היחסים עם האמירויות תלוי בישראל ובפרט בנתניהו". במקביל, בכירים בליכוד טוענים שהבעיה היא לא בהישג של ראש הממשלה בנימין נתניהו, אלא במסגור שהוא מנסה לעשות לו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הגורם מהאמירויות הסביר שנתניהו חייב להראות מחויבות להסכם. כלומר, הם רוצים לראות שנתניהו לא נסוג מהכוונה להניח בצד את הסיפוח ולמעשה מבקשים להבטיח שבזמן שמתקדמים לעבר נרמול היחסים בישראל לא עושים מהלך שעלול לסבך אותם עם הפלסטינים.

ההבהרה הזו מגיעה כשברקע אופציה ל"מזרח תיכון חדש". ההסכם עם האמירויות מנתק את המשוואה שצריך לעבור ברמאללה בדרך לשלום עם מדינות ערב, ומחזק את הסכם השלום עם ירדן ועם מצרים. בחריין מתחממת על הקווים ואחריה אולי יגיעו גם אומן וסודאן. המטרה העיקרית של ישראל היא להביא את סעודיה להסכם. מכיוון שבן זיאד לא עושה דבר בלי לתאם עם מוחמד בן סלמאן מסעודיה ברור שגם הם בתמונה.

גורמים בליכוד שמבינים שלא תהיה החלת ריבונות בעתיד הקרוב טוענים שהבעיה אינה בהישג של נתניהו אלא במסגור: נתניהו מנסה להגיד שהסיפוח נשאר על השולחן, אבל האמת שכבר ברור שישראל ויתרה על החלת הריבונות ושהייתה עסקה ברורה: שלום עם האמירויות תמורת הסיפוח.

בתוך כך, מתארגנת יציאה של משלחת ישראלית לאמירויות. ראש המל"ל מאיר בן שבת מגבש את צוות המשלחת בשעות אלו. במקביל יש ניסיון לערוך מפגש בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למוחמד בן זיאד שליט האמירויות, עוד לפני החתימה הרשמית בבית הלבן.