הקומיקאי היהודי-אמריקני סת' רוגן עורר בשבוע שעבר סערה כשתהה מדוע מדינת ישראל צריכה להתקיים: "האכילו אותו כמות אדירה של שקרים בנוגע לישראל". לאחר מכן יו"ר הסוכנות היהודית הרצוג סיפר בחגיגיות כי רוגן התנצל על ההתבטאות – אלא שהיום (שני) נחשף ברשת החברתית טוויטר כי הוא טען שבכלל לא התנצל. בהתכתבות שקיים השחקן עם העיתונאית מרב זונשיין, הוא סיפר כי הוא שוחח עם הרצוג רק כי אמו הכריחה אותה לעשות כך.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

השחקן המוכר התראיין בפודקאסט וחצי ואמר חצי בציניות וחצי ברצינות שכצעיר יהודי ליברל וחילוני הוא לא מבין את ההצדקה לקיומה של מדינת ישראל והתעוררה סוג של מהומה. יו״ר הסוכנות הרצוג שוחח איתו בזום מעט אחרי שהכל התפוצץ. השחקן האמריקני ביקש לא להקליט את השיחה ובסיומה הרצוג הוציא הודעה חגיגית שבו הוא מברך את רוגן על שחזר בו והתנצל.

אלא שמרב זונשיין התכתבה עם רוגן שם הוא הכחיש שהתנצל ואמר שאמא שלו בכלל הכריחה אותו לדבר עם הרצוג מלכתחילה. בשיחה בין זונשיין לרוגן כתב לה השחקן: "אני מקווה שקראת מה באמת אמרתי על כל הסאגה הזו. לא התנצלתי - אמא שלי הכריחה אותי להתקשר אליו (בוז'י). חחחח".

בשבוע שעבר השחקן והקומיקאי היהודי סת' רוגן התראיין למארק מארון והציג בראיון שורת התבטאויות שנויות במחלוקת נגד העם היהודי ומדינת ישראל, שהצליחו להרגיז רבים בישראל, בארצות הברית ואפילו בקנדה. כחלק מקידום הסרט החדש של HBO בו הוא מככב בתפקיד מהגר יהודי, רוגן התראיין ועשה צחוק מכל המיתוס של היהודים וזכות הקיום של מדינת העם היהודי.

 

 

"האכילו אותי בכל כך הרבה שקרים לגבי ישראל, כל חיי", אמר סת' באותו ראיון. "לא מספרים לך שדרך אגב היו שם אנשים, הם גרמו לזה להישמע כאילו הם פשוט התיישבו שם כאילו הדלת הייתה פאקינג פתוחה. אני מפחד מיהודים". אגב, גם מארון המראיין יהודי, והביע עם רוגן הזדהות.

בסוף השבוע האחרון, יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק בוז'י הרצוג, יצר קשר עם רוגן בזום וטען שאויבי ישראל הרבים עושים בראיון הסאטירי הזה שימוש נגד ישראל, וקיבל את התנצלותו בשם העם היהודי. למרות שהקומיקאי סירב לתעד את השיחה ולפרסם אותה, הרצוג סיפר: "סת' רוגן התנצל ואמר לי 'תקשיב בוז'י, לא התכוונתי בכלל לשלול את זכות קיומה של מדינת ישראל, אתה יודע, ניהלתי שיחה שכל כולה סאטירה'".

ישיבת חירום בסוכנות היהודית על מצב הקורונה בעולם‎ (צילום: הסוכנות היהודית)
יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק (בוז'י) הרצוג | צילום: הסוכנות היהודית

"שמחתי שהוא הבהיר לא רק את אהבתו לישראל, אלא גם את העובדה שהוא נחוש להיאבק באנטישמיות ובשנאת ישראל", סיפר בוז'י. "אפשר לחזור לצפות בסרטים שלו, הוא כבר לא אויב העם היהודי".