ארגון בריאות העולמי הודיע אמש (שני) כי הוא השהה את הניסויים בתרופה הידרוקסיכלורוקווין, שאותה נטל נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, באופן קבוע בשבועות האחרונים. הנשיא האמריקני טען כי "שמע דברים טובים" על התרופה, שאמורה לדבריו למנוע תסמיני הידבקות בקורונה. בהודעת יו"ר ארגון הבריאות העולמי, טדרוס אדהנום, נמסר כי הניסויים הופסקו עקב חשש לבריאות המטופלים.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההחלטה התקבלה לאחר שפורסם מחקר בכתב העת הרפואי "Lancet", ובו נחשף כי חולי קורונה שנטלו את התרופות הידרוקסיכלורוקווין וכלורוקין, המיועדות לטיפול במלריה, סיכוייהם של למות גבוהים יותר. יחד עם זאת, יו"ר ארגון הבריאות העולמי ציין שקבוצה חוקרים מטעם הארגון ממשיכים לבחון את יעילות התרופה.

בשבוע שעבר אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ כי הוא נוטל באופן קבוע את התרופה הידרוקסיכלורוקווין לטיפול בתסמיני קורונה, בהמלצת רופאו האישי. הודעת הנשיא הגיעה למרות אזהרות מצד רשויות הבריאות בארה"ב שהבהירו שיש לקחת את התרופה רק בבית החולים. "התחלתי לקחת את זה כי אני חושב שזה טוב, שמעתי המון סיפורים טובים", ציין הנשיא.

בריאיון ששודר אתמול בארה"ב אמר טראמפ שהפסיק לקחת את התרופה, אולם לא חזר בו מהטענה שהיא יעילה נגד קורונה. "סיימתי ליטול את התרופה", אמר נשיא ארה"ב בקצרה. "דרך אגב, למיטב ידיעתי, אני עדיין כאן".