נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הלילה (בין שני לשלישי) כי הוא נוטל תרופה למלריה כדי למנוע תסמיני קורונה, במידה ויידבק בגניף. הודעתו של הנשיא מגיעה למרות אזהרות מצד ממשלתו, כי את התרופה יש לקחת בבית חולים, כתוצאה מתופעות לוואי קטלניות. בנוסף, טרם הוכח כי התרופה אכן יעילה נגד המגפה. במקביל הנשיא כתב בציוץ בטוויטר: "אשקול את החברות של ארצות הברית בארגון הבריאות העולמי ואפסיק את המימון באופן קבוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

טראמפ אמר לעיתונאים כי הוא נוטל "הידרוקסיכלורוקווין" מדי יום, כבר שבוע וחצי, ובנוסף לוקח תוסף אבץ. ותוסף אבץ "כבר כשבוע וחצי. טראמפ סיפר כי הרופא שלו לא המליץ ​​לו לקחת את התרופה, אך הוא ביקש זאת מרופא הבית הלבן: "התחלתי לקחת את זה, כי אני חושב שזה טוב. שמעתי המון סיפורים טובים", הוסיף הנשיא.

בחודש שעבר מנהל התרופות הזהיר מפני התרופה אנשי מקצוע בתחום הבריאות. הרגולטורים פרסמו את ההתראה על התרופה, לאחר שקיבלו דיווחים על בעיות שנגרמו בעקבותיה, כמו: בעיות בקצב הלב, מקרי מוות ועוד. בעקבות הדיווחים נגד התרופה,  אמר הנשיא: "כל מה שאני יכול להגיד זה שעד עכשיו זה נראה לי בסדר".

שוב: טראמפ נגד ארגון הבריאות העולמי

הנשיא טראמפ תקף בציוץ בטוויטר את ארגון הבריאות העולמי ואיים כי "אם לא יהיו שינויים לטובה בתוך 30 יום, אהפוך את הקפאת המימון הזמנית להקפאה קבועה ואשקול את החברות שלנו בארגון". טראמפ הוסיף: "אני לא יכול לאפשר את זה שמשלם המיסים האמריקני ימשיך לממן ארגון שבמצבו הנוכחי כל כך ברור שאינו משרת את האינטרסים של ארצות הברית".