משרד הפנים הגרמני פרסם הבוקר (חמישי) צו פדרלי המוציא את ארגון חיזבאללה מחוץ לחוק בגרמניה ואף נקט באמצעי אכיפה, בכפוף להוראות הצו. כבר בחודש דצמבר האחרון, הפרלמנט הגרמני אישר להוציא מהחוק לגמרי את פעילות הארגון הטרור במדינה - ולאסור כליל את פעילותו בשטחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצו אוסר לקיים כל קשר עם פעילי הארגון ואינו מבדיל בין זרועותיו השונות - צבאית, מדינית או סוציאלית. ע"פ הצו, נאסר לעשות כל שימוש בסמלי הארגון ונכסי הארגון בגרמניה, ובמידה ויימצאו - הם יוחרמו.

גורמי הביטחון בגרמניה סבורים כי כ-1,050 איש במדינה הם חלק מהזרוע הקיצונית של חיזבאללה. עד כה גרמניה הבחינה בעבר בין הזרוע הפוליטית של חיזבאללה ליחידותיו הצבאיות, שנלחמו לצד צבאו של הנשיא בשאר אל-אסד בסוריה. האיחוד האירופי כן מגדיר את הזרוע הצבאית של חיזבאללה כקבוצת טרור, אך לא את הזרוע הפוליטית שלה.

שר החוץ, ישראל כ״ץ, בירך על ההחלטה ואמר: "מדובר בהחלטה חשובה ביותר וצעד ערכי ומשמעותי במאבק העולמי נגד הטרור. אני מבקש להביע את הערכתי לממשלת גרמניה על הצעד ובטוח שממשלות רבות במזה"ת וקורבנות טרור החיזבאללה שותפים לתודה זו".

"אני קורא למדינות אירופה נוספות ולאיחוד האירופי להצטרף ולאמץ מדיניות מתחייבת זו ולקרוא לילד בשמו: חיזבאללה, על זרועותיו הצבאית והמדינית, הוא ארגון טרור וכך יש להתייחס אליו", הוסיף השר.

בנוסף, גם דייוויד האריס, ראש הוועד היהודי האמריקני בירך על ההחלטה: "זו החלטה גרמנית מבורכת ומשמעותית. אנו מקווים כעת שמדינות אחרות באירופה יבחנו מקרוב את ההחלטה של ​​גרמניה ויגיעו לאותה מסקנה לגבי אופיו האמתי של חיזבאללה".