הפרלמנט הגרמני אישר היום (חמישי) להוציא מהחוק לגמרי את פעילות חיזבאללה במדינה - ולאסור כליל את פעילות ארגון הטרור בשטחה. ההחלטה כוללת גם את הזרוע הפוליטית של ארגון הטרור, שלוקחת חלק משמעותי בזירה הפוליטית בלבנון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שגריר ארה"ב בגרמניה ריצ'ארד גרנל בירך על ההחלטה בשם ארצו ובשם ממשל טראמפ. "אנחנו מוכנים להעניק כל סיוע שיידרש לממשלה (המקומית) כדי שתוכל ליישם את האיסור ולהמשיך לסייע בכל מאמץ לדחוק את ארגון הטרור החמוש בעולם בשטחה של גרמניה. ההחלטה היום מכירה בחורבן שמביא הטרור הבין-לאומי שמביא חיזבאללה, ומכירה בצורך לבלום את חיזבאללה בכל שטח אירופה".

שר החוץ של גרמניה הייקו מאס קשר בין החקיקה החדשה לבין פיגוע הדריסה בחג המולד בשנת 2016, שבו נרצחו 12 בני אדם. "שלוש שנים לאחר המתקפה האכזרית, בואו נחשוב על ההרוגים ועל מי שנפצע. הכאב והיגון יישארו. לעולם לא נשכח את הקורבנות".

ממשרד החוץ נמסר בתגובה להחלטה: "אנו מברכים על ההחלטה שהתקבלה היום בבונדסטאג, שמציגה את הדברים כפי שהם: חיזבאללה כולו הוא ארגון טרור שנתמך ע"י אירן, ללא אבחנה פקטיבית בין זרוע צבאית לזרוע מדינית. חיזבאללה לא רק מאיים על אזרחי ישראל, אלא גם חותר תחת הריבונות הלבנונית ומערער את היציבות האזורית. אנו מקווים שמדינות נוספות באירופה ינקטו בצעדים דומים ביחס לחיזבאללה בעקבות החלטת הבונדסטאג".

שר החוץ ישראל כ"ץ מסר: "החלטת הבונדסטאג הינה צעד חשוב במסגרת המאבק הבינלאומי המשותף בטרור ובמיוחד כנגד ארגון החיזבאללה ופטרונו אירן. העולם חייב להתאחד נגד חיזבאללה, להכריז עליו כארגון טרור ולהטיל עליו סנקציות כבדות שימנעו ממנו להוציא לפועל פעילות טרור בשליחות אירנית".