פרסום ראשון: ברקע ההקלה בהנחיות והתכנון לפתוח את נתב"ג מחדש לטיסות בין-לאומיות, החלה להתבהר רשימת היעדים שאליהם יוכלו חברות התעופה לטוס מנתב"ג וחזרה בתור התחלה. המדינות שאליהן יותרו הטיסות: יוון, קפריסין, מונטנגרו, גאורגיה, איי סיישל ואוסטריה. בהמשך היום צפוי דיון בין גורמי המקצוע במשרד הבריאות, רשות התעופה האזרחית וחברות התעופה שבו ייקבעו היעדים הללו באופן רשמי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נוסעים ישראלים שירצו לטוס מנמל התעופה יאלצו להגיע למקום כבר 4 שעות לפני זמן הטיסה המתוכנן ולעבור במסלול ייעודי. הכוונה היא להפעיל ניסוי שבו צפויים לבקש מהנוסעים להירשם לפני כן כדי לטוס, לאחר מכן הם יתבקשו להיבדק. כרגע עדיין לא הוחלט אם זה יהיה בדיקה סרולוגית או בדיקת המטוש הרגילה.

נתב"ג, קורונה,  (צילום: תומר נויברג פלאש 90)
תהליך הבידוק בנתב"ג יכלול גם בדיקות רפואיות | צילום: תומר נויברג פלאש 90

הכוונה היא שבניסוי שיבוצע בשלב הראשון, ישתתפו אנשי עסקים או מטיילים שיתנדבו לעלות על הטיסות, והוא צפוי לצאת לדרך בתחילת יוני. תיירים מאותם יעדים שירצו להגיע לבקר בישראל יהיו פטורים מבידוד של 14 ימים, הם ימלאו הצהרות בריאות והתחייבות לכך שהם מודעים להנחיות בארץ. הנוסעים גם יתבקשו לבצע בדיקות רפואיות מקדימות.

נוסע עם חום לא יוכל להיכנס לטרמינל 3 והודעה על כך תועבר לחברת התעופה שבה אמור היה הנוסע לטוס. נוסע שלא ידפיס כרטיס עלייה למטוס בבית, יוכל לעשות זאת בקיוסקים הפזורים בטרמינל, כדי שיוכל להשלים את הליך הצ'ק אין.

שמירת הנחיות הקורונה בנתב"ג (צילום: רויטרס_)
שמירת המרחק בתור לצ'ק אין בעקבות הנחיות הקורונה | צילום: רויטרס_

לפני כשבוע פורסמו ב-N12 היעדים שנבחנו לפתיחת טיסות סדירות. נראה שסלובניה וגרמניה שהטיסות אליהן נשקלו כשבוע, כרגע לא נמצאות ברשימת היעדים הראשונים שאליהן נוכל לטוס. היעדים הללו נבחרו על פי מדד של שיעור הנדבקים בשבוע האחרון, היקף הבדיקות והנחיות הבריאות באותה המדינה (מסכות, הוראות של ריחוק חברתי ועוד).