אפשר להתחיל לארוז? בנמל התעופה בן גוריון ממשיכים להיערך לחידוש הטיסות היוצאות והנכנסות וניסיון לחזרה לשגרה מסוימת בצל איום הקורונה. כעת התכנון הוא לפתוח את נתב"ג לטיסות כבר בתחילת חודש יוני ולאפשר טיסות של תיירים ואנשי עסקים למספר מדינות שיוגדרו כמדינות "ירוקות" - בהן יש רמה נמוכה של תחלואה בקורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

היעדים הנבחנים לפתיחת טיסות סדירות הם מונטנגרו, פאפוס, ברלין, איי יון, גיאורגיה, סלובניה. בשלב ראשון הכוונה לבצע פיילוט לאחד היעדים האלו, אנשי עסקים או מטיילים שיתנדבו להשתתף בטיסות האלו. הפיילוט צפוי לצאת לדרך בתחילת יוני. היעדים הללו, ויעדים נוספים ייבחרו בהמשך על פי מדד של שיעור הנדבקים בשבוע האחרון, היקף הבדיקות והנחיות הבריאות באותה המדינה (מסכות, הוראות של ריחוק חברתי ועוד).  

קורונה בנתב"ג (צילום: ap)
צילום: ap

נוסעים ישראלים שירצו לטוס מנמל התעופה יאלצו להגיע למקום כבר 4 שעות לפני זמן הטיסה המתוכנן ולעבור במסלול ייעודי. הכוונה היא להפעיל פיילוט שבו צפויים לבקש מהנוסעים להירשם לפני כן כדי לטוס, לאחר מכן הם יתבקשו  להיבדק , כרגע עדיין לא הוחלט אם זה יהיה בדיקה  סרולוגית, או בדיקת המטוש  הרגילה.

תיירים מאותם יעדים שירצו להגיע לבקר בישראל יהיו פטורים מבידוד של 14 ימים, הם ימלאו הצהרות בריאות והתחייבות לכך שהם מודעים להנחיות בארץ. הנוסעים גם יתבקשו לבצע בדיקות רפואיות מקדימות.