שיפור במצבו של ראש הממשלה הבריטי בוריס ג'ונסון שהועבר אמש לטיפול נמרץ לאחר שאושפז עם קורונה. במשרדו עדכנו היום (שלישי) כי "מצבו טוב, הוא בהכרה ובמצב רוח מרומם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ראש הממשלה ג'ונסון לא נזקק למכונת הנשמה פולשנית ומקבל טיפול בחמצן כדי לסייע בקשיי נשימה", נכתב בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה. "לא נמצאו סימנים לדלקת ריאות בבדיקות שנערכו לו והוא ממשיך לעת עתה לשהות בטיפול נמרץ".

ג'ונסון בן ה-55, שמאושפז בבית החולים סיינט תומאס בלונדון, הועבר אמש למחלקה לטיפול נמרץ לאחר שחלה הדרדרות במצבו. הוא אובחן לפני כשבועיים כחולה בקורונה, ואושפז שלשום בבית החולים עקב המשך תסמיני המחלה.

בהודעה שפרסם אתמול משרדו של ג'ונסון נכתב כי אחר הצוהריים חלה הידרדרות ניכרת במצבו של ראש הממשלה, ובהמלצת צוות הרופאים המטפל בו, הוא הועבר להמשך טיפול רפואי במחלקה לטיפול נמרץ. ג'ונסון אובחן לפני יותר מ-10 ימים, ומאז סובל מחום גבוה, שיעול חריף ותסמינים נוספים של מחלת הריאות הנגרמת מהנגיף.

שר החוץ של בריטניה, דומיניק ראב משמש כממלא מקומו של ג'ונסון, וסמכויותיו של ראש הממשלה הועברו אליו אמש. ג'ונסון התקשר בעצמו לשר החוץ, על מנת שינהל את המדינה ואת משבר הקורונה.