מנהיג הממלכה המאוחדת, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, הועבר אמש (שני) למחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים סיינט תומאס בלונדון לאחר שחלה הדרדרות במצבו. ג'ונסון בן ה-55, אובחן לפני כשבועיים כחולה בקורונה, ואושפז שלשום בבית החולים עקב המשך תסמיני המחלה. על פי דיווחים, הוא אף נזקק לסיוע בחמצן, אך אינו מחובר למכונות הנשמה. ג'ונסון שוחח עם שר החוץ שלו, דומניק ראב, שנקבע כי יקבל את הסמכויות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה שפרסם משרדו של ג'ונסון נכתב כי אתמול אחר הצוהריים חלה הידרדרות ניכרת במצבו של ראש הממשלה, ובהמלצת צוות הרופאים המטפל בו, הוא הועבר להמשך טיפול רפואי במחלקה לטיפול נמרץ. ג'ונסון אובחן לפני יותר מ-10 ימים, ומאז סובל מחום גבוה, שיעול חריף ותסמינים נוספים של מחלת הריאות הנגרמת מהנגיף. ב-BBC דווח כי לפני שהועבר לטיפול נמרץ הוא נזקק לטיפול בחמצן.

שר החוץ של בריטניה, דומיניק ראב ישמש כממלא מקומו של ג'ונסון, וסמכויותיו של ראש הממשלה הועברו אליו אמש. ג'ונסון התקשר בעצמו לשר החוץ, על מנת שינהל את המדינה ואת משבר הקורונה.  

בוריס ג'ונסון ובת זוגו
רה"מ בוריס ג'ונסון ובת זוגו | צילום: sky news

מארמון בקינגהאם נמסר הלילה כי המלכה אליזבת' מקבלת עדכונים מדאונינג 10 באשר למצבו של בוריס ג'ונסון. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר: "העם האמריקני מתפלל עבור ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון".

במהלך השבועיים האחרונים מאז אובחן ג'ונסון כחיובי לנגיף, המשיך לנהל את המאבק בנגיף הקורונה בבריטניה מהבית. הוא אף דאג לפרסם סרטונים מתוך הבידוד, בהם ניסה לשדר "עסקים כרגיל". אך בסרטון שצולם בשבוע שעבר ניתן כבר היה לראות כי הוא אינו במיטבו, כפי שהתברר זמן קצר לאחר מכן בהחמרה שאירעה במצבו. ג'ונסון בן ה-55 נחשב בדרך כלל לאדם בריא, וחרף גילו הלא מתקדם הוא נפגע קשות מהנגיף. בכך, הוא הופך למנהיג העולמי הראשון הסובל מתסמינים חמורים כל כך עד כדי כך שנאלץ לעבור לאשפוז בטיפול נמרץ. 

בבריטניה אובחנו עד כה 51,608 חולי קורונה, כמעט 4,000 מהם רק ביממה האחרונה. מניין המתים במדינה כתוצאה מהידבקות בנגיף עלה אתמול ב-439, והוא עומד כעת על 5,373. בתי החולים במדינה קורסים תחת העומס, ולפחות 1,500 בני אדם נמצאים במצב קשה ומונשמים ומורדמים במחלקות הקורונה ברחבי המדינה.