המירוץ לחיסון: בעוד בריטניה מדווחת על 170 מתים ביממה מנגיף הקורונה - המספר הנמוך ביותר מאז החלת הסגר בממלכה - חדשות מעודדות מגיעות משר העסקים אלוק שארמה, שאמר אמש (ראשון) כי המאמצים למציאת חיסון יעיל נגד הווירוס "מתקדמים היטב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שארמה סיפר בעדכון היומי לתקשורת מרחוב דאונינג 10 שהניסוי הקליני לחיסון לנגיף הקורונה בבני אדם מתנהל באוניברסיטת אוקספורד לפי התכנית, ושמשתתפיו קיבלו את מנת החיסון הראשונה בשבוע שעבר. השר עדכן כי נחתמו גם הסכמי רישוי עם ענקית התרופות אסטרה-זנקה: "המשמעות היא שאם הניסוי יצליח, אסטרה-זנקה תפעל לספק 30 מיליון מנות חיסון זמינות עד ספטמבר לאזרחי בריטניה", והבטיח שימכרו את החיסון למדינות מתפתחות בעלות הנמוכה ביותר האפשרית.

אוניברסיטת אוקספורד
הניסוי מתנהל לפי התכנית. אוניברסיטת אוקספורד | צילום: Amra Pasic, Shutterstock

שארמה עדכן גם על ניסוי מקביל למציאת חיסון שמתנהל באימפריאל קולג' של לונדון, שצפוי להיכנס לשלב הקליני באמצע חודש יוני.

"ממשלת בריטניה העבירה תקציב של למעלה מרבע מיליארד ליש"ט לכוח משימה שיפעל בתיאום עם התעשייה, הממשלה והאקדמיה", אמר השר. "אנחנו גאים במהירות בה פועלים המדענים והחוקרים שלנו". עם זאת, הוא  הדגיש כי אין בכך ערובה שחיסון יעיל ובטוח אכן יימצא.

שר העסקים הבריטי דיבר גם על הצורך לבחון טיפולים תרופתיים לסובלים מהמחלה ולא רק חיסונים, ואמר כי שש תרופות כאלו נכנסו לניסויים קליניים ראשונים.