"היום השתחררתי מבית החולים בתום שבוע בו ארגון הבריאות הממשלתי הציל את חיי, אין שאלה בנוגע לכך" – כך אמר היום (ראשון) ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון. ג'ונסון אושפז בשבוע שעבר במחלקת טיפול נמרץ לאחר שנדבק בנגיף הקורונה וסבל מתסמינים קשים של המחלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני יכול רק לדמיין כמה קשה היה למלא את ההנחיות בנוגע לריחוק חברתי – כשהשמש זורחת והילדים בבית, כשהטבע כל כך מזמין", המשיך בסרטון שהעלה לרשתות החברתיות. "אני מודה לכם, כי מיליונים עושים את הדבר הנכון בסבלנות ותוך אכפתיות לאחרים".

"המאמצים שלכם שווים את זה, ומוכיחים את עצמם מדי יום", אמר ג'ונסון. "אנחנו מתקדמים במאבק הלאומי שלנו נגד הנגיף. זה קרב שמעולם לא בחרנו נגד אויב שאנחנו עדיין לא מבינים לחלוטין. אנחנו מתקדמים, כי העם הבריטי ישר מגן סביב הנכס החשוב ביותר שלנו: שירות הבריאות הלאומי שלנו. הבנו שאם נוכל להגן עליהם, לא נוכל להיות מובסים".

"בימים האחרונים ראיתי את הלחץ לו נתונה המערכת, ואת האומץ לא רק של הרופאות והאחים, אלא של כולם: המנקים, הטבחים, הפיזיותרפיסטים, רדיולוגים, רוקחים – שהמשיכו להגיע לעבודה ולהציב את עצמם בסכנה", הוסיף ג'ונסון. הוא אף הודה לצוותי הרפואה הספציפיים שטיפלו בו, ובמיוחד לאח ואחות שסעדו אותו במשך 48 השעות הקריטיות של מחלתו.