15 פעילים של מיליציות המזוהות עם אירן נהרגו בתקיפה שבוצעה הלילה באזור דיר א-זור שבמזרח סוריה - כך דווח הבוקר (שלישי) המרכז הסורי לזכויות אדם. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המשטר הסורי הודיע הלילה על שתי תקיפות שבוצעו הלילה מהאוויר בעומק המדינה, האחת באזור העיר חלב שבצפונה והשנייה בדיר א-זור שבמזרחה. בדמשק ייחסו מיד את התקיפה בחלב לישראל ולא האשימו את צה"ל בתקיפה הנוספת, שבה דווח כאמור על מתים בקרב פעילים אירניים.

בתקשורת הזרה דווח כי יעד התקיפה בחלב הוא מכון מדעי באל ספירה, שבו פיתחה סוריה נשק מתקדם ואפילו נשק כימי בעבר. לפי חלק מהדיווחים, מספר טילים יורטו על ידי מערכת ההגנה האווירית. עוד דווח כי המטוסים שביצעו את התקיפה נכנסו לשטח האווירי של סוריה ממזרח דרך עירק. המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה נפגעו מחסנים של המיליציות הכפופות לאירן בתוך המרכז הצבאי שהותקף כביכול בידי ישראל.

שר הביטחון בנט רמז לאחרונה לחידוש קרוב של מדיניות התקיפות הישראליות בסוריה. במסיבת עיתונאים בנושא הקורונה אמר בנט: "תהיו עם אוזניים ערניות לדברים ואתם תראו או תשמעו. לא רק שאנחנו ממשיכים לבלום את ההתבססות האיראנית בסוריה, אנחנו עברנו חד משמעית מבלימה לדחיקה החוצה". הוא הוסיף: "במקביל (לעיסוק היחידות המיוחדות של צה"ל במשבר הקורונה) - לא ינום ולא יישן צה"ל. אני קובע, זה ביתר שאת, בעוצמות שלא ידענו בעבר, וזה מצליח".