שוב לא שקט בשמי סוריה: התקשורת הסורית דיווחה אמש (שני) על תקיפה ישראלית שסוכלה לכאורה באזור העיר חלב. לפי הדיווח, יעד התקיפה הוא מכון מדעי שבו פיתחה סוריה כלי נשק בעבר. עוד דווח כי כמה טילים יורטו על ידי מערכת הגנה אווירית מקומית. לפי דיווח בסוריה, המטוסים שביצעו את התקיפה חלפו על פני שטח עירק ונכנסו לסוריה ממזרח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי התקשורת הלבנונית, מדובר בתקיפה של המכון למחקרים מדעיים באל-ספירה במחוז חלב. גם הטלוויזיה הסורית מאשרת כי המרכז המדעי באל ספירה הותקף: במכון פיתחה סוריה בעבר נשק מתקדם (טילים) ונשק כימי. טרם דווח על נזק או נפגעים. המרכז הסורי לזכויות אדם טען כי התקיפה פגעה במחסנים של המיליציות הכפופות לאיראן בתוך המרכז הצבאי שהותקף.

בלילה שבין חמישי לשישי דווח כי ישראל תקפה עמדות של צבא סוריה וחיזבאללה בערים קוניטרה ותל אלאחמר. שעות לאחר מכן נטען כי ישראל תקפה שוב: פיצוץ עז התרחש במפעל שהוא גם בסיס צבאי סמוך לעיר חומס. מספר שעות אחרי הוציאו הודעת הבהרה כי הגורם לפיצוץ - טעות אנוש.

לפי הדיווחים נגרם נזק רב לסביבת הבסיס וכי מספר אנשים נהרגו בתקרית. התקשורת הסורית לא ייחסה את האירוע לישראל, אך גופים במדינה טענו כי מדובר בפעולה ישראלית נגד חיזבאללה - מה שהתברר כמידע שגוי. לאחר בדיקת המקרה עלה כי הפיצוץ התרחש במהלך שינוע של חומר נפץ בבסיס. 

בתחילת השבוע שעבר דווח בסוריה על תקיפה ישראלית באזור דמשק. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האווירית הופעלו בעקבות שיגור של כמה טילים, שהגיעו מכיוון דרום לבנון.

שר הביטחון בנט רמז לאחרונה לחידוש קרוב של מדיניות התקיפות הישראליות בסוריה. במסיבת עיתונאים בנושא הקורונה אמר בנט: "תהיו עם אוזניים ערניות לדברים ואתם תראו או תשמעו. לא רק שאנחנו ממשיכים לבלום את ההתבססות האיראנית בסוריה, אנחנו עברנו חד משמעית מבלימה לדחיקה החוצה".

עוד הוסיף שר הביטחון: "במקביל (לעיסוק היחידות המיוחדות של צה"ל במשבר הקורונה) - לא ינום ולא יישן צה"ל. אני קובע, זה ביתר שאת, בעוצמות שלא ידענו בעבר, וזה מצליח".