נגיף הקורונה ממשיך לגבות קורבנות ברחבי העולם, ושיא מתים נוסף ביום אחד נשבר: מספר המתים מהנגיף בספרד עלה ב-950 ביממה אחת בלבד - כך דווח היום (חמישי) במדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מספר המתים הכולל בספרד עומד על 10,003 - זאת לאחר שרק אתמול עמד על 9,053. רק שלשום, נרשמו 864 מקרי מוות בספרד ביום אחד - מה שנחשב עד אז לשיא, אלא שביממה האחרונה הגיע מספר המתים ביום אחד ל-950 והשיא נשבר שוב. 

מספר המתים והחולים ממשיך לעלות במדינות נוספות ברחבי העולם - כשאחד המוקדים המדאיגים העיקריים בשלב זה היא ארצות הברית. במדינה נרשמו יותר מ-4,300 מקרי ומוות וברחבי אמריקה ישנם כבר למעלה מ-200 אלף נדבקים בנגיף. 

מתחם בדיקות קורונה ביוסטון, טקסס
קטסטרופה של ממש בארה"ב | צילום: AP

לאחר שרף המתים ביממה בארה"ב הגיע ל-1,049 בני אדם – שיא יומי בהשוואה לכל מדינה אחרת – בבית הלבן מעריכים כי מספר חולי הקורונה שימותו יגיע ל-200 אלף. בשל כך, הפנטגון ביקש לייצר 100 אלף שקי גופות שישמשו במקרה של יציאת המגיפה מכלל שליטה. השאיפה היא לשלש את כמות השקים הקיימת.  

במדינת קונטיקט הודיעו הלילה על מותו של תינוק בן חצי שנה בלבד עקב הידבקות בנגיף הקורונה - והוא ככל הנראה הקורבן הצעיר ביותר שמת מהמחלה בעולם. לא נמסר אם התינוק שמת סבל ממחלות רקע כלשהן. 

בית חולים שדה בסנטרל פארק בניו יורק
בית חולים שדה שהוקם בסנטרל פארק בניו יורק | צילום: רויטרס

במוקדים אחרים ברחבי העולם מנסים גם כן להתמודד עם התפשטות הנגיף ולמנוע עד כמה שניתן את הפצתו: במחנה הפליטים ריטסונה שביוון נמצאו לאחרונה 20 נשאי קורונה - ובעקבות כך, אלפי פליטים השוהים במקום הכנסו להסגר. 

בקמבודיה שבמזרח אסיה הממשלה מואשמת שהיא "משתמשת"  במגפת וירוס הקורונה כדי להשליט את כוחה  ולרכז בידיה "שליטה מוחלטת על כל תחומי החיים האזרחיים, הפוליטיים, החברתיים והכלכליים" - זאת לאחר שעבר חוק להחלת מצב חירום ללא מגבלות זמן, בדיקות או איזונים, חוק שמתואר על ידי אמנסטי ככזה המאיים לבטל לצמיתות את זכויות האדם של אזרחי המדינה.