דריכות גבוהה בארצות הברית: מגמת ההתפשטות הרחבה של נגיף הקורונה בארצות הברית, שממשיכה לשבור שיאים שליליים מידי יום, מביאה לצעד משמעותי של משרד ההגנה. הפנטגון פועל לרכישת 100,000 שקי גופות, לאור ההערכה ההולכת וגוברת כי מספר המתים ברחבי המדינה יהיה רב מאוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שרף המתים ביממה האחרונה בלבד הגיע ל-1,049 בני אדם – שיא יומי בהשוואה לכל מדינה אחרת – בבית הלבן מעריכים כי מספר חולי הקורונה שימותו יגיע ל-200,000. בשל כך, הפנטגון מבקש לייצר 100,000 שקי גופות צבאיים, שיהיו לטובת שימוש אזרחי פוטנציאלי במקרה של יציאת המגיפה מכלל שליטה. השאיפה היא לשלש את כמות השקים הקיימת.  

 

בית חולים שדה בסנטרל פארק בניו יורק
בית חולים השדה שהוקם בסנטרל פארק | צילום: רויטרס

הפנטגון הפך בימי התפרצות המגיפה בארצות הברית לכוח עזר גדול בניסיון לסייע בהתמודדות עם המצב. המהלך הקודם שנעשה היה הסבת שתי אוניות המשמשות כבתי חולים צבאיים בניו יורק ובלוס אנג'לס לטיפול אזרחי במשבר הקורונה, על מנת להקל בעומסים על בתי החולים הקיימים. כמו כן, הוקם בסנטרל פארק בניו יורק בית חולים שדה שיקבל חולי קורונה. ההיערכות להחמרה נוספת במצב המתים גרם לבתי חולים במקומות כמו ניו יורק וניו ג'רזי להפיק משאיות קירור שיסייעו להחזיק גופות, במידה ולא תהיינה מספיק יכולות אחסון.  

הנשיא טראמפ חזר והדגיש בימים האחרונים בפני הציבור האמריקני שהתקופה עתידה להיות קשה וממושכת, ואמר: "הכוח והסיבולת שלנו יעמדו למבחן". טראמפ אף שוקל להחמיר את הצעדים בניסיונות מיגור הנגיף, כשאמר שיגביל את טיסות הפנים ברחבי ארצות הברית, ואולי אף להורות על חובת בידוד של שבועיים לכל החוזרים מניו יורק – שהפכה למוקד המרכזי של המגיפה בארצות הברית.