נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, הבהיר היום (שישי) כי הוא אינו מאמין שסין הפיצה במכוון את נגיף הקורונה ברחבי העולם. בעבר הקפיד לכנות את הקורונה "הנגיף הסיני". בריאיון לרשת פוקס ניוז הוסיף טראמפ כי טרם קיבל החלטה לגבי הסכם הסחר עם המדינה, וכי "קשה לו" עם סין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההבהר של הנשיא מגיעה לאחר שטען בשבוע שעבר כי נחשף למידע אמין לפיו מקור הנגיף הוא במעבדה בווהאן - ולא באופן טבעי, כפי שטוענים מומחי רפואה. טראמפ סירב לפרט מעבר לכך, אולם הדבר גרר הכחשה גורפת של המכון לחקר נגיפין בווהאן, ובכירים אמריקניים הטילו ספק רב בדברי הנשיא. 

בנוסף, לאחר שהודיע על הפסקת המימון האמריקני לארגון הבריאות העולמי, אמר טראמפ בריאיון כי למעשה טרם קיבל החלטה סופית בנושא, וזו תתקבל בקרוב.

 "המשרות שאבדו יחזרו בקרוב מאוד"

הנשיא, שקרא למדינות שונות בארה"ב להקל על המגבלות שהוטלו על האזרחים חרף נתוני התחלואה הקשים, אמר כי הוא מאמין שישנן מדינות – בהן קליפורניה – שיכולות לפעול במהירות רבה יותר כדי לפתוח מחדש את המשק. לאחרונה צייץ הנשיא תמיכה בהפגנות שהתקיימו בכמה מדינות נגד המגבלות, וספג על כך ביקורת חריפה.

בריאיון אמר עוד הנשיא כי לא עבר בדיקה סרולוגית, אולם ככל הנראה יעשה זאת בקרוב על מנת לגלות אם יש בגופו נוגדנים לנגיף. עוד אמר כי אם יתבקש לעשות כך, יסייע למועמד הדמוקרטי לנשיאות, ג'ו ביידן, לעבור בדיקת קורונה במהירות.

עוד התייחס הנשיא בריאיון לסוגיית האבטלה הקשה בארה"ב: 20.5 מיליון אמריקנים איבדו את מקום עבודתם באפריל האחרון – הזינוק הגדול ביותר במספר המובטלים מאז המשבר הכלכלי של שנות ה-20 של המאה הקודמת. טראמפ אמר כי כל המשרות שאבדו "יחזרו בקרוב מאוד". שיעור האבטלה במשק האמריקני עומד כעת על 14.7%, גבוה יותר מהשיא שנקבע במהלך מלחמת העולם השנייה: 10.8%.