נשיא ארה"ב דונלד טראמפ טען הלילה (בין חמישי לשישי) במהלך אירוע בבית הלבן, כי הוא בטוח שנגיף הקורונה מגיע במקור ממעבדת נגיפים סינית בעיר ווהאן. כשנשאל האם נחשף לראיות שמוכיחות זאת בסבירות גבוהה, טראמפ ענה בחיוב ואמר כי אסור לו לפרט על כך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתגובה, מכון לחקר נגיפים בווהאן המגובה על ידי הממשלה הכחיש את ההאשמות, ובכירים אמריקנים אחרים המעיטו בסבירות שלהן. מרבית המומחים מאמינים שמקורו של הנגיף בשוק שמוכר חיות בר בווהאן.

מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו, אמר אתמול בריאיון כי הוא לא ידוע אם הנגיף הגיע מהמעבדה. "אנחנו לא יודעים אם זה הגיע מהמכון לנגיפים בווהאן, או אם זה הגיע מהשוק או מכל מקום אחר - אנחנו לא יודעים את התשובות האלה".

במקביל נראה כי ממשל טראמפ מגבש תכנית להעניש את סין על "אחריותה" לפרוץ המגפה. על פי דיווח של רשת CNN האמריקנית, שנשען על מספר מקורות מתוך הממשל, ישנם מספר כלים בהם ארצות הברית שוקלת לעשות זאת, ביניהם: הטלת סנקציות, אי עמידה בתשלומים לסין, או רפורמות הקשורות להסכם הסחר בין המדינות. 

במהלך מסיבת עיתונאים שקיים השבוע טען טראמפ כי סין הייתה יכולה לעצור את הנגיף, עוד לפני שהספיק להתפשט ברחבי העולם. עוד אמר הנשיא כי הממשל האמריקני מבצע חקירות רציניות בנושא. "אנחנו לא מרוצים מסין", הבהיר.