בעקבות פרסום הכתבה ב"אולפן שישי" בשבוע שעבר, גורמים בישראל ובגיאורגיה נרתמו לסייע לזוגות ישראלים להגיע ללידת ילדיהם בהליך פונדקאות בגיאורגיה בשיא משבר הקורונה. לאחר הלידה, מצאו את עצמם הזוגות בלי דרך לחזור לארץ. היום (שישי), לאחר שכבר חשבו שיעבירו את השבת עם פעוטותיהם בטביליסי, הגיעה הבשורה המשמחת: פרוייקט מימון ההמונים שפתחו גייס מספיק כסף להשכרת שני מטוסים להשבתם ארצה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שבוע בדיוק לאחר הכתבה שהציגה את סיפורם, 22 ישראלים חזרו ארצה עם 8 תינוקות בעזרתם של גורמים פרטיים ומשרד החוץ. לפי פוסט שפרסם היום חנוך סער, על מבצע החילוץ של בעיצומו של המשבר ניצח האלוף במיל' גיורא איילנד. לדבריו, איילנד הצליח לרתום למשימה גורמי מפתח בישראל ובגיאורגיה ובתוך 36 שעות בלבד גויס כל הסכום לטיסת הלוך ושוב מישראל ובחזרה.

לאחר שהתגלה כי הזוגות יזדקקו לטיסה נוספת עקב מגבלות תעופה עם תינוקות, הצליח איילנד לגייס בנחישות מספיק כסף לעוד טיסה. המטוס הראשון עושה את דרכו לארץ ברגעים אלו ואמור לנחות כבר הערב, הטיסה השנייה עם שאר הזוגות והתינוקות עתידה לצאת לכיוון ישראל מחר. 

בפוסט שכתב חנוך סער הוא בירך: "מזל טוב להורים חדשים, ברוכים הבאים לתינוקות הישראלים החדשים ותודה רבה לכל התורמים! תחי מדינת ישראל!"  

 

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר בתגובה כי "גם בתקופה כזו של משבר עולמי ממשיכים אנשי משרד החוץ לפעול על מנת לסייע לישראלים בעולם כולו״.

שגריר ישראל בטיביליסי, רן גידור, ציין במיוחד את ההיענות של ממשלת גיאורגיה ושיתוף הפעולה חסר התקדים חרף העוצר והתנאים הקשים בשל הקורונה. "מבצע זה מסמל את הידידות העמוקה בין גיאורגיה לישראל" אמר גידור והוסיף כי השגרירות ממשיכה לפעולה על מנת לאפשר לישראלים המצפים ללידת תינוקיהם בשבועות הקרובים להגיע לגיאורגיה לקראת הלידה.

לפני מספר ימים פרסמנו כי בהמשך לכתבה שפורסמה ב"אולפן שישי" ובעזרת לחצים של בכירים ישראלים ומשרד החוץ – 15 זוגות יאושרו להגיע לגיאורגיה על אף הסגר האווירי. שגריר ישראל במדינה הודיע למשפחות המאושרות על ההחלטה, ואף גורמים פרטיים שצפו בכתבה החליטו לסייע בהטסת הזוגות מאחר ואין טיסות סדירות לבירה טביליסי. בנוסף, היועץ המשפטי לממשלה הסכים להקל בפרוצדורות של בדיקת הDNA בשביל שתתאפשר כניסתם של התינוקות שנולדו בגיאורגיה לישראל.

זמן לא רב לאחר מכן, גורמים פרטיים שצפו בכתבה בסוף השבוע ובראשם גיורא איילנד ויוחי מרגלית, החליטו לסייע בהטסת הזוגות מאחר שאין טיסות סדירות לבירה טביליסי. 

הטיסות שיגיעו ארצה תהיינה מוחרגות מהתקנות המיוחדות שהותקנו לרגל חג הפסח, לפיהן אין טיסות שוטפות ורק שר התחבורה ושר הפנים יכולים לאשר טיסות מסוימות: "לא יפעיל אדם שירות תחבורה ציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בין-לאומיות... שר התחבורה ושר הפנים רשאים לאשר יחד מראש טיסת נוסעים בין לאומית מסוימת"