בהמשך לכתבה שפורסמה ב"אולפן שישי" ובעזרת לחצים של בכירים ישראלים ומשרד החוץ – 15 זוגות יאושרו להגיע לגיאורגיה על אף הסגר האווירי, כך הודיע היום (שני) שגריר ישראל בגיאורגיה. הזוגות נמצאים בהליך פונדקאות בגיאורגיה וחששו שמאחר והשמיים נסגרו, יפספסו את לידת ילדיהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שגריר ישראל במדינה הודיע למשפחות המאושרות על ההחלטה, ואף גורמים פרטיים שצפו בכתבה החליטו לסייע בהטסת הזוגות מאחר ואין טיסות סדירות לבירה טביליסי. בנוסף, היועץ המשפטי לממשלה הסכים להקל בפרוצדורות של בדיקת הDNA בשביל שתתאפשר כניסתם של התינוקות שנולדו בגיאורגיה לישראל.

בהודעת משרד החוץ נכתב: "השגרירות, בראשות השגריר רן גידור, הצליחה לאחר מאמצים רבים וממושכים להשיג את הסכמת ממשלת גיאורגיה לאפשר כניסה לשטחה  לקבוצת משפחות ישראליות (15 ישראלים) שבתהליך פונדקאות, ושתינוקותיהן צפויים להיוולד עד סוף חודש אפריל. השגרירות ממשיכה לפעול על מנת להבטיח את הגעתן של משפחות נוספות שמבצעות תהליך פונדקאות בחודשים הקרובים".

זמן לא רב לאחר מכן, גורמים פרטיים שצפו בכתבה בסוף השבוע ובראשם גיורא איילנד ויוחי מרגלית, החליטו לסייע בהטסת הזוגות מאחר שאין טיסות סדירות לבירה טביליסי. לשם כך הם פונים גם לעזרת הציבור בגיוס המימון לטיסה בכתובת:

https://bit.ly/2V4ykws

בנוסף, היועץ המשפטי לממשלה הסכים להקל בפרוצדורות של בדיקת ה-‪DNA‬ בשביל שתתאפשר כניסתם של התינוקות שנולדו בגיאורגיה לישראל.