לונדון ספגה מכה קשה במשבר הקורונה עם כמעט 6,000 מתים בעיר בלבד. העיר, יחד עם המדינה כולה, נמצאת בהסגר כבר 7 שבועות. 80% פחות שימוש בתחבורה ציבורית, 80% פחות הולכי רגל ברחובות, ו-32 מיליון תיירים שנעלמו ברגע אחד. כתבנו יצא למסע בעיר שהתרוקנה בפתאומיות – ומנסה להתאושש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לונדון כפי שמעולם לא ראינו: העיר העמוסה והצפופה, מרגישה פתאום ענקית, גדולה פי כמה ממה שהיא באמת.  העיניים רואות את רחוב אוקספורד המוכר והאוזניים מסרבות להאמין. שקט כזה לא נשמע כאן מעולם. "זה שוק למערכת כפי שאנחנו מכירים אותה", סיפר מרטין, נהג אוטובוס. "זו המציאות - ואיתה אנחנו צריכים לעבוד".

עבור בעלי עסקים רבים הרחובות הריקים הם עדות מבהילה למצב הכלכלי הקשה במדינה. השחקנים מווסט אנד מבצעים קטעי מחזות זמר בזום, המוזיאונים סגורים והיחיד שנראה יושב על ספסל בכיכר לסטר הוא הפסל של מיסטר בין. הפאבים סגורים, המסעדות במצב מוזר – רשאיות לפעול אבל עם טייק אווי בלבד.

"הרחובות לא ריקים", אמרה המלכה אליזבת' בנאום לאומה הבריטית. "הם מלאים באהבה ובדאגה שלנו זה כלפי זה". מחר יתחילו ההקלות בהסגר, והרחובות של לונדון יתחילו אט אט להתמלא בחזרה. הרבה יותר מרווח, שקט – וגם עצוב. עיר חיה ותוססת, שאחרי שבועות ארוכים תנסה לחזור ולנשום.