עלייה דרמטית בתנועת כלי רכב סביב בתי חולים מרכזיים בווהאן כבר בחודשי הסתיו שעבר מעלים חשש שהקורונה התפרצה במרכז סין עוד הרבה לפני שזה דווח בעולם, כך עולה ממחקר חדש באוניברסיטת הרווארד. לפי צילומי לוויין שפורסמו אמש (שני) ברשת ABC האמריקנית, העומסים סביב בתי החולים התגברו באופן חריג, בצורה שאינה מאפיינת את הפעילות באזור בשנים קודמות.

האזהרה - וההתעלמות: ישראל ידעה על התפרצות "מחלה מסתורית" בסין עוד בחודש נובמבר

באמצעות טכנולוגיות שלרוב משמשות סוכנויות ביון, באוניברסיטת הרווארד חקרו וניתחו את התנועה באזור שסיפק הלוויין המסחרי. בצילומים נראית "עלייה דרמטית בתנועה מחוץ לחמישה בתי חולים מרכזיים בעיר ווהאן כבר בשלהי הקיץ שעבר ותחילת תקופת הסתיו ב-2019".

לפי הדיווח ב-ABC, באותה התקופה חלה עלייה גם בחיפושים באינטרנט הסיני על סימפטומים, שלאחר מכן התבררו כקשורים להידבקות בנגיף הקורונה. "המחקר מגלה מידע חדש וחשוב על מקורותיו של נגיף הקורונה", נמסר. "עורכי המחקר מקבלים את העובדות שהראיות במקרה הזה הן נסיבתיות".

בית חולים קורונה רופאים נגיף הקורונה (צילום: AP)
פעילות חריגה סביב בתי החולים, ארכיון | צילום: AP

עורכי המחקר מתעקשים שמשהו חריג קרה בסין כבר בחודש אוקטובר. "באופן ברור, הייתה מידה מסוימת של שיבוש בשגרה החברתית בעיר, הרבה לפני שנודע על ההתפרצות של מגפת הקורונה בסין", נמסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות