מאוחר מדי – וככל הנראה גם מעט מדי: בריטניה מתחילה להתאים את עצמה להנחיות שהתקבלו ברוב העולם כחלק מהמאמץ לעצור את התפשטות נגיף הקורונה. אחרי שבשבועות האחרונים לא אסרו בממלכה על התקהלויות והשגרה כמעט שלא נפגעה, הקו מתחיל להשתנות. בתוך יממה בלבד עלה מספר החולים ב-407 - ומספר הנדבקים הכולל בבריטניה עומד כעת על 1,950.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המדען הראשי בבריטניה הציג בפני ועדת הבריאות בפרלמנט נתונים על התפשטות הנגיף. לדבריו, הצפי הוא שברחבי בריטניה ישנם כ-55 אלף חולים. המדען אמר שאין ברשותם מספיק בדיקות לקורונה – והם שואפים להצליח לבצע יותר מהן. עוד אמר כי הם מקווים להצליח לשמור על רף מקסימום של 20 אלף מתים מהנגיף ברחבי המדינה. לצורך ההשוואה – בבריטניה מתים משפעת מדי שנה כ-8,000 בני אדם.

גם בארצות הברית נרשם זינוק חד במספר החולים. מאז יום ראשון נוספו יותר מ-1,000 למניין הנדבקים בנגיף, שמתקרב ברחבי ארצות הברית כולה ל-4,500. במדינת ניו יורק לבדה נדבקו היום 432 בני אדם. מושל ניו יורק אמר כי "אין לנו כוונה להטיל סגר על העיר ניו יורק", עם זאת, בניו יורק ובערים רבות ברחבי ארה"ב בתי ספר, אוניברסיטאות ועסקים נסגרו ונאסר על פתיחת מקומות בילוי.

בתוך כך, מנתונים רשמיים בארה"ב עולה שמספר הטסים במדינה בשבועיים האחרונים נמוך בכ-5 מיליון בהשוואה לאותו הזמן בשנה שעברה.

באיטליה מדווחים על 345 מתים מהנגיף ביממה האחרונה, ובסך הכל 2,503. מספר הנדבקים עלה ב-3,526 ועומד על 31,506 בסך הכל.