פרובוקציה בזמן הביקור? בדרג המדיני בישראל חוששים שפעילים למען נעמה יששכר – בהם גם אמהּ, יפה – עלולים לבצע פרובוקציה בזמן ביקורו של הנשיא ולדימיר פוטין בישראל. גורמים דיפלומטיים בכירים העבירו לה מסר לפיו לא בטוח שרעש ציבורי בסוגייה יועיל לשחרורה של נעמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשלב זה מנסים בישראל להבין כיצד אפשר בכל זאת להעביר מסר מהמשפחה לנשיא הרוסי, ונשקלת העברת מכתב מיפה לפוטין עצמו. כך או כך, הנשיא ריבלין וראש הממשלה נתניהו מתעתדים להעלות את הנושא בכל פגישה עם הנשיא הרוסי. עם זאת, בשלב זה ההערכה היא עדיין שהוא לא יחון או אפילו ימתיק את עונשה של נעמה ללא אינטרס מובהק. בתוך כך, הודיע פוטין כי ביקורו יהיה למשך יום בודד בשל האירועים הפוליטיים בארצו.

"הובטח לי שזה הדבר ראשון שיעלה איתו בשיחה, גם מצד הנשיא וגם מצד ראש הממשלה", אישרה יפה יששכר בשיחה לחדשות 12 ממוסקבה. "אולי הוא (פוטין) יעשה את המחווה הזאת לפני שהוא מגיע. אולי צריך לשמור על שקט, אני לא יודעת מה נכון", הוסיפה.

לדברי האם, הופתעה לשמוע את דברי שר החוץ הרוסי איוונוב אמש, ששלל את האפשרות של עסקה שתביא לשחרור נעמה. "זה בא לי כהפתעה", הודתה. "אני לא יודעת באיזה הקשר הוא אמר את זה, כי אני לא מקבלת פרטים – אני רק יודעת שנעשים מהלכים, שמוכנים לתת כל דבר כדי להחזיר את נעמה הביתה".

רק ביום שני האחרון שיגר ראש הממשלה נתניהו מכתב לנעמה, בו כתב לה על המאמצים לשחרורה. "היא מאוד שמחה והתרגשה, וקראה את המכתב מספר פעמים", סיפרה יפה. "היא אמרה שהיא רוצה לכתוב לו תשובה בכובד ראש".