נעמה יששכר, שנידונה לשבע וחצי שנות מאסר בכלא הרוסי קיבלה היום (שני) מכתב תמיכה מראש הממשלה נתניהו בו הוא הבטיח לעשות כל שביכולתו כדי להביא לשחרורה. נתניהו סיפר לה כי הוא נמצא בקשר רציף עם משפחתה ועל התמיכה שהיא מקבלת בישראל. אמה של נעמה, יפה יששכר שוחחה הערב עם נתניהו והודתה לו על התמיכה: "מזה חודשים רבים שנעמה לא העלתה חיוך על פניה והיום אני יודעת שהיא חייכה ושמחה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנו כאן בישראל, ואת ברוסיה, אבל על המרחק בינינו מגשרת קרבת הלבבות", פתח נתניהו את מכתבו. "אזרחי המדינה חושבים עליך, והם מגלים עניין עצום בכל בדל מידע על שלומך. מאז ומתמיד עמנו מתאפיין במורשת של ערבות הדדית – איננו מפקירים אף אדם לגורלו, וכך הדבר גם במקרה שלך".

ראש הממשלה עדכן את יששכר בניסיונות להביא לשחרורה: "מדינת ישראל ואני משקיעים מאמצים בלתי-פוסקים להביא לשחרורך. אנו עומדים בקשר עם בני משפחתך, ובכל שיחה איתם אנו מדגישים את מחויבותנו להחזיר אותך הביתה בהקדם".

בשיחה עם חדשות 12 אמרה יפה יששכר: ״נעמה מאד התרגשה לקבל את המכתב וקראה את המכתב שוב ושוב מספר רב של פעמים. היא אמרה שהמכתב מראש הממשלה ורעייתו מהווה עבורה קרן אור בתקופה הזו. נעמה ביקשה וקיבלה אישור מהסוהרים להשאיר את המכתב בידיה ולהודות באופן אישי לראש הממשלה ורעייתו במכתב משלה מהכלא הרוסי".

אמה ואחותה של נעמה יששכר בערעור (צילום: AP)
צילום: AP

״אדוני ראש הממשלה, מזה חודשים רבים שנעמה לא העלתה חיוך על פניה והיום אני יודעת שהיא חייכה ושמחה כשקיבלה את המכתב של רעייתך ושלך", אמרה יפה יששכר בשיחה עם ראש הממשלה. "אין לי ספק שהמכתב מחזק אותה בימים אלה ומעניק לה תקווה מחודשת לאחר תקופה קשה שבה הערעור נדחה עי בית המשפט הרוסי ולאחר שהועברה לשלושה בתי כלא שונים בחודשיים האחרונים".

יפה יששכר הודתה לנתניהו: "אני מודה לך אדוני ראש הממשלה על המאמצים שאתה עושה למען חזרתה של בתי נעמה לישראל ומבקשת בכל לשון של בקשה שנעמה תשוב לביתה עוד לפני הגעתו של נשיא רוסיה לישראל בעוד כעשרה ימים".