מה יעלה בגורלם של משחקי טוקיו 2020? בצל התפשטות הקורונה, קנדה הודיעה הלילה (בין ראשון לשני) שלא תשלח ספורטאים למשחקים האולימפיים אם אלו ייערכו השנה - וקראה לדחות אותם לקיץ 2021. ראש ממשלת יפן שינזו אבה אישר הלילה לראשונה שבמדינתו שוקלים דחייה של האולימפיאדה, אם לא יתאפשר לקיים אותה ב"צורתה המלאה". הוועד האולימפי הודיע אמש שהחלטה על קיום האולימפיאדה תתקבל בתוך ארבעה שבועות - וביפן קראו לוועד להקדים את החלטתו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בוועד האולימפי הקנדי אמרו: "זוהי לא רק סוגייה של בריאות האתלטים אלא של בריאות הציבור" - וקראו למארגנים לדחות בהקדם את התחרותגם אוסטרליה הודיעה לפנות בוקר שהיא קוראת לספורטאים שלה להיערך לאולימפיאדה - שתתקיים בקיץ 2021. בוועד האולימפי האוסטרלי אמרו: "ברור שהמשחקים לא יוכלו להיערך ביולי הקרוב". המשחקים האולימפיים אמורים להיערך בחודשים יולי-אוגוסט הקרובים בטוקיו שביפן.

לצד ההודעה על כך שנשקלת דחייה של המשחקים, ראש ממשלת יפן אבה הבהיר שביטול שלהם לא עומד על הפרק. גם השרה היפנית לענייני המשחקים האולימפיים אמרה כי היא "שמחה לשמוע" שנשללה הכוונה לבטל את התחרות: "נראה שזו לא אופציה".

דבר דומה נאמר גם בהודעת הוועד האולימפי, שאישר שנשקלת רק דחייה של האירוע - ולא ביטולו. הוועד אמר שהחלטה סופית תתפרסם בתוך ארבעה שבועות - אבל ביפן ביקשו מהם להפיג את אי הוודאות עוד קודם לכן ולהקדים את ההחלטה.

משבר הקורונה הכניס לסחרור את עולם הספורט והתרבות וגרר שורת הודעות ביטולים של ליגות ספורט בכירות והופעות אמנים ברחבי העולם. בסין הודיעו לאחרונה על דחייה של מירוץ הפורמולה 1 שהיה אמור להתקיים באמצע אפריל בשנגחאי, וההתאחדות לכדורגל האנגלית הודיעה כי ליגת הפרמיירליג ככל הנראה לא תחודש העונה.