גל ביטולים באסיה: ההתפשטות המהירה של נגיף הקורונה ברחבי אסיה פוגעת גם במוזיקאים, ספורטאים וכנסים גדולים, שביטלו רבים מהאירועים שתוכננו. לאחרונה עלה גם חשש מסוים לקראת האולימפיאדה שמתוכננת בטוקיו בחודש יולי הקרוב, אך נכון לשעה זו המארגנים הודיעו שהאירוע צפוי להתקיים כרגיל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסין הודיעו לאחרונה על דחייה של מירוץ הפורמולה 1 שהיה אמור להתקיים באמצע אפריל בשנגחאי. בCNN דיווחו כי בשל הצהרת ארגון הבריאות העולמי על "מצב חירום בין-לאומי" החליטו בארגון הספורט הגדול על דחיית התחרות עד להודעה אחרת.

פורמולה 1 (צילום:  יחסי ציבור )
פורמולה 1 | צילום: יחסי ציבור

מארגני האולימפיאדה הודיעו שאין שינוי בעמדתם ואלו טוענים כי אפילו לא שוקלים לבטל את המשחקים. עם זאת, המארגנים הקימו צוות שיבחן את ההשלכות של הנגיף וכעת ממתינים לעדכונים מארגון הבריאות העולמי.

גם ליגת הכדורסל הסינית שכוללת כוכבי NBA רבים הופסקה באמצע. ליגת הכדורגל הסינית נדחתה גם היא ולא ידוע עדיין אם תיפתח ומתי, דבר שמעמיד בין היתר את ערן זהבי ודיא סבע במצב לא ברור. אירוע ספורט משמעותי שבוטל גם הוא - אליפות העולם באתלטיקה באולם.

בדיקת חום לנוסעים בסין (צילום: Novikova_Irina, ShutterStock)
צילום: Novikova_Irina, ShutterStock

ולא רק ספורט, שלל הופעות מוזיקה נדחו או בוטלו לאחרונה כשאחת הגדולות מביניהן היא של הראפר הבריטי סטורמזי. אמני K-POP כמו אנדי לאו נאלצו גם הם לדחות הופעות רבות. סירק דה סוליי ביטלו את הופעתם בסין שהייתה אמורה להיות הופעתם הראשונה במדינה ואפילו הדאלאי לאמה ביטל את הופעתיו הפומביות עד שיתברר המצב.

אירוע משמעותי נוסף שבוטל לאחרונה הוא ה-Mobile World Congress בברצלונה – אחד הכנסים הטכנולוגיים הגדולים בעולם שאליו מגיעים כל שנה יותר מ-100,000 בני אדם. ייתכן וגל הביטולים יימשך בחודשים הקרובים, לפחות עד שהרשויות בסין ידווחו כי הושגה שליטה מוחלטת על התפשטות המגיפה ולציבור לא נשקפת עוד סכנת חיים.  

בן מיטלמן סייע בהכנת הכתבה.