יורש העצר הבריטי, נסיך ויילס והראשון בסדר הירושה לכתר, נדבק בנגיף הקורונה. צ'ארלס בן ה-71 עבר בדיקה שיצאה חיובית, רעייתו קמילה נבדקה גם היא - אך היא לא נדבקה בנגיף. מבית המלוכה נמסר שמצבו של יורש העצר, שנמצא מפאת גילו באוכלוסיית סיכון, הוא "טוב" למרות שיפתח תסמינים קלים, והוא ורעייתו נמצאים בבידוד ביתי בסקוטלנד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הנסיך מויילס נמצא חיובי לקורונה. הוא פיתח סימפטומים קלים, מצבו הבריאותי טוב והוא עובד כרגיל מהבית בימים האחרונים... בתיאום עם הממשלה ובעצה רפואית, הנסיך והדוכסית עברו לבידוד ביתי בסקטולנד", נכתב בהודעה של בית המלוכה.

בהודעה הוסבר כי צ'ארלס נבדק משום שעמד בקריטריונים של משרד הבריאות הבריטי להיבדק, וציינו כי לא ניתן לדעת ממי יורש העצר נדבק מפאת תפקידו שמצריך פגישות עם אנשים רבים.

לפני כשבועיים תועד הנסיך צ'ארלס מפר פעמיים את הנחיות משרד הבריאות הבריטי לאחר ששכח מהאיסורים השונים, ובראשם האיסור ללחוץ ידיים ולשמור על מרחק. לאחר מכן הוא הודה: "זה פשוט כל כך קשה לזכור להימנע מהן".

מגפת הקורונה מתפשטת גם בבריטניה, והגיעה הבוקר לארמון המלכותי. בכך הצטרף צ'ארלס ליותר מ-8,000 מקרים מאומתים של הידבקות בנגיף. עד כה מתו מקורונה בממלכה 841 בני אדם, וההערכות הן שהמספר הזה יזנק בקרוב מאוד.

עם התפשטות המגפה, נקטה בריטניה בהתחלה במדיניות שונה - החלטה שגררה ביקורת קשה, בין היתר בשל העובדה שמספר הנדבקים לא נבלם. רק שלשום, באיחור ניכר מיתר העולם, הודיע ראש הממשלה ג'ונסון שבריטניה כולה תחת עוצר.

אלא שהתחזיות הראו שהתוכנית הבריטית המקלה עלולה להוביל למאות אלפי מתים. "המדע אומר שאין תועלת בעוצר כרגע", אמר ג'ונסון מספר פעמים. בסוף השבוע האחרון התריעו מומחים בקיאים בפני ג'ונסון, שייזום עוצר כללי על בריטניה באופן מיידי, אחרת הממלכה תגיע למצב הקשה של איטליה המוכה.