מדינה בהסגר: ראש הממשלה האיטלקי, ג'וזפה קונטה, הודיע אמש (שני) על צעדים חסרי תקדים שתקפים לא רק לצפון המדינה – אלא לכל חלקיה. הממשלה החליטה להכניס את המדינה כולה, בת 60 מיליון התושבים, ל"משטר קורונה".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי ההחלטה שהתקבלה, אין יותר 'אזורים אדומים' - התנועה תוגבל וחל איסור על התכנסות בציבור בכל שטח איטליה. כל התושבים נדרשים להישאר בבתיהם ולצאת רק לעבודה או במקרי חירום. בנוסף, בתי הספר והאוניברסיטאות במדינה יישארו סגורים עד 3 באפריל, אירועי תרבות וספורט יידחו. 

והמראות באיטליה בתקופה האחרונה סוריאליסטיים, הרחובות ריקים. העוצר סביב רבע מהאוכלוסייה הוא הכרח בהתחשב במספרים שלא מפסיקים לעלות. אתרי התיירות ריקים ממבקרים - בהם גם קתדרלת מילאנו המפרסמת.

"אני חושב שזה מאוחר, צריך היה לפעול קודם", אומר אזרח איטלקי. "אני חושבת שזה היה מאוחר, גם הסגירה של בתי הספר. היה צריך לסגור הכל ביחד, לעשות שבועיים של סגר", אומרת אזרחית נוספת. 

 Duomo di Milano (צילום: רויטרס_)
הכיכר בוונציה ריקה | צילום: רויטרס_

וזו לא הבעיה היחידה שארץ המגף סובלת ממנה בעקבות נגיף הקורונה: האסירים במדינה מתקוממים בגלל הנחיות חדשות של הממשלה לאסור על ביקורי משפחות כדי לצמצם התפשטות של המחלה – מה שהוביל לשורה של מהומות בבתי הכלא ולשישה הרוגים. 

בספרד, בתי ספר בחבל הבאסקים נסגרו לאחר ש-150 מקרי הידבקות בקורונה זוהו באזור. בצרפת עדכנו את האיסור ואסור לערוך כינוסים של אלף איש ומעלה. בבריטניה, ראש הממשלה בוריס ג'ונסון כמעט שכח את ההבטחה שהוא עצמו נתן לא ללחוץ ידיים. 

מול חופי סן פרנסיסקו הגרסה האמריקנית לספינת הקורונה עושה את דרכה לעבר אוקלנד, שם הנוסעים יושמו בבידוד במתקן צבאי. דווקא בסין, מוקד ההתפרצות של הנגיף, חוזרים אט אט לסוג של שגרה.