ראש הממשלה נתניהו שוחח היום (חמישי) טלפונית עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ובין היתר השניים שוחחו על נעמה יששכר. מלשכת נתניהו נמסר כי "השיחה הייתה חמה ועניינית", וכי היא "חיזקה את האופטימיות של ראש הממשלה שעניין שחרורה מתקדם לקראת פתרון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יפה יששכר, אמה של נעמה, אמרה בתגובה: "ראש  הממשלה אמר לי שעליי  מוטלת  האחריות לשמור על חוסנה הנפשי של נעמה כל עוד היא בכלא  הרוסי,  ולהיות חזקה ואופטימית כי כראש ממשלת ישראל הוא מחויב לשחרר את נעמה".

עוד הוסיפה האם: "אני אופטימית כעת ומבקשת בכל ליבי מנשיא רוסיה לפעול כידיד אמיתי של ישראל והעם היהודי וכמנהיג מעצמה עולמית ולשחרר את נעמה שלי חזרה לביתה שבישראל".

גם השרה גילה גמליאל ביקרה במוסקבה ופעלה לקידום חנינה לנעמה יששכר. גמליאל נפגשה עם סגן שר החוץ של רוסיה האחראי על הקשר עם המזרח התיכון, מר מיכאל בוגדנוב, הרב הראשי של רוסיה הרב בערל לאזאר ואמה של נעמה. במהלך הביקור הציגה בפני בכירים את הנסיבות ההומניטריות להענקת חנינה לנעמה יששכר.

"הדרך להשגת החנינה לנעמה יששכר צריכה להיות מתוך בקשה הומניטרית", הסבירה גמליאל. "רק בקשה למחווה של רצון טוב, מתוך גישה חיובית, תעזור לרתום בכירים ברוסיה לנושא שחרורה". סגן השר בוגדנוב הסכים: "פוליטיקאים אחרים בישראל יצאו בהצהרות פומביות, הם היו אנטי רוסיים וקישרו את העניין לאנטישמיות ברוסיה".

משפחת יששכר לא עודכנה בדבר השיחה בין פוטין וראש הממשלה. אתמול אמרה יפה לחדשות 12: "אני לא מקבלת פרטים – אני רק יודעת שנעשים מהלכים, שמוכנים לתת כל דבר כדי להחזיר את נעמה הביתה". עוד סיפרה כי הובטח לה שסוגיית נעמה תועלה ראשונה בשיחותיהם של ראש הממשלה והנשיא ריבלין עם פוטין בזמן ביקורו בישראל. 

השבוע הועבר למשפחה ולפעילים מסר לפיו עדיף שיישמרו על שתיקה סביב ביקורו של הנשיא פוטין, ולא יבצעו פרובוקציה כלשהי בזמן שהותו בארץ - זאת על מנת שלא לפגוע במטרת השבתה של נעמה ארצה. פוטין הודיע אתמול כי יקצר את ביקורו בישראל ליום אחד, בשל התהפוכות הפוליטיות בארצו