בשורות משמחות בגזרת נעמה יישכר? לא בטוח: אחרי שבעיתון הרוסי "קומרסאט" פורסם אמש (חמישי) כי גורמים בכירים בממשל הרוסי לא פוסלים את האפשרות כי הנשיא ולדימיר פוטין יעניק חנינה לנעמה יששכר עוד לפני המראתו לישראל - יפה יששכר, אמה של נעמה מסרבת להתרגש: "ברגעים המאוד רגישים האלה, אין לי מה להוסיף - פרט לתפילה שאני נושאת בלב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתגובה לדיווחים, אמה של נעמה הבהירה: "אני ניזונה אך ורק מהתקשורת. לכן, ברגעים המאוד רגישים האלה, אין לי מה להוסיף - פרט לתפילה שאני נושאת בלב, יחד עם כה רבים בישראל, לשובה של נעמה הביתה".

ליפה יש סיבות טובות שלא להיות אופטימית מידי. רק שלשום קיבלה מסרים מהדרג המדיני לפיהם ישנה הערכה כי הסיכוי לחנינה של בתה, או אפילו המתקת עונשה, נמוך למדי משום שישראל לא נתנה לרוסיה אינטסר לעשות כן.

גם ביום שלישי קיבלה האם בשורות קשות. סגן שר החוץ של רוסיה, יבגני איבנוב, התייחס לפרשה ושלל אופציה לעסקה שתביא לשחרורה: "עד כמה שידוע לי, לא נבחנת אפשרות לשחרור נעמה יששכר במסגרת חילופי אסירים".

עם זאת, אתמול הטונים כבר היו שונים. ראש הממשלה נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה פוטין בטלפון והם דנו בסוגיית שחרורה. מלשכתו של ראש הממשלה יצאו מסרים חיוביים: השיחה הייתה חמה והיא חיזקה את האופטימיות של נתניהו לגבי שחרורה של נעמה. בשעות הערב כבר פורסמו הדיווחים בעיתונות הרוסית, אך יפה, שעברה טלטלות רבות בחודשים האחרונים, לא יכולה להרשות לעצמה אופטימיות ללא סייגים. 

אמה ואחותה של נעמה יששכר בערעור
אמה ואחותה של נעמה יששכר | צילום: AP

נעמה מוחזקת בכלא הרוסי כבר כתשעה חודשים, מאז שנעצרה בנמל התעופה במוסקבה כשבתיקה 9 גרם של חשיש - ולמרות שהייתה בטיסת קונקשן וכלל לא נכנסה למוסקבה. בית המשפט ברוסיה גזר עליה בחודש אוקטובר 7 שנות מאסר וחצי - העונש הכבד ביותר לעבירה כזו.