פיגוע בצרפת: המשטרה הצרפתית חיסלה הערב (שישי) חשוד שערף את ראשו של מורה בבית ספר בפרבר קונפלאן סן אונורין שמצפון-מערב לפריז. הממונה על היחידה ללוחמה בטרור בפריז אמר כי הוא בוחן את נסיבות המקרה. לפי גורם במשטרת צרפת, עדי ראייה שמעו את התוקף צועק "אללה אכבר" לפני שנוטרל. יחידת הטרור של המשטרה הצרפתית פתחה בחקירת האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית, הקורבן הוא ככל הנראה מורה בתיכון והחשוד הוא הורה של אחד התלמידים. לפי דיווחים לא רשמיים, המורה הציג קריקטורות של הנביא מוחמד בשיעור.

התוקף זוהה על ידי סיור משטרתי כשהוא נושא סכין מרחק קצר מזירת הפיגוע. על פי דובר המשטרה, המשטרה ירתה בחשוד למוות. גורם במשטרה ציין כי עדי ראייה שמעו את התוקף צועק "אללה אכבר". דובר המשטרה אמר כי המידע נבדק. גורם משטרתי אחר אמר גם כי ראשו של הקורבן נערף בתקיפה, אך מידע זה טרם אושר רשמית.

זירת האירוע בצרפת (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בצרפת | צילום: רויטרס
זירת האירוע בצרפת (צילום: רויטרס)
זירת הפיגוע בצרפת | צילום: רויטרס

בסוף החודש שעבר תקף מהגר צרפתי מפקיסטן שני אנשים בסכין קצבים מחוץ למשרדים לשעבר של המגזין "שרלי הבדו", שהותקף לפני כחמש שנים על ידי מחבלים איסלאמיסטים.

ב-7 בינואר 2015 התפרצו שני מחבלים איסלאמיסטים רעולי פנים למשרדי המגזין הסאטירי החדשותי "שרלי הבדו", רצחו מספר עובדים ונמלטו מהמקום תוך שהם פוגעים באנשים נוספים. בסך הכל נהרגו במתקפת הירי 12 בני אדם, ונפצעו 11, מהם חמישה במצב אנוש. הפיגוע התרחש בעקבות קריקטורות כנגד האיסלאם שפרסם המגזין בעבר, ביניהן קריקטורה שבה נראה פעיל דאע"ש עורף את ראשו של הנביא מוחמד.