הזוג המלכותי, הנסיך הארי ומייגן הודיעו השבוע שהם מוותרים על זכויותיהם כבני משפחת המלוכה, ולמעשה עוזבים רשמית את תפקידיהם הייצוגיים. הסיבה למהלך קשורה לסכסוכים בתוך משפחת המלוכה, לפרסומים השליליים על הזוג בתקשורת, וגם ככל הנראה – לעובדה שיש במהלך כזה רווח כלכלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנסיך הארי ממילא היה "יורש ספייר". המעמד הזה בצל שאר היורשים ידוע כלא נעים בהיסטוריית בני המלוכה הבריטית, ובכל מקרה חייו היו לא פשוטים – הטראומה מאובדן אימו בגיל צעיר, העובדה שגזלו ממנה את התארים המלכותיים, היחס של התקשורת וחוסר הגיבוי ממשפחת המלוכה.

בשנים האחרונות הוא התבגר, הפך לנכס משמעותי לבית המלוכה הבריטי והיה חלק מרכזי משיקום המונרכיה והנגשתה לדור הצעיר. ב-2016, "בליינד דייט" אחד לו שינה חייו. הוא פגש את מייגן מרקל, שלעומת בני מלוכה שנולדו לתוך התפקיד ולא תמיד הוכשרו לו, למייגן היו לכאורה כל הכלים כדי להיות נסיכה מוצלחת: שחקנית שרגילה לתשומת הלב ורגילה לקהל. בהתחלה כך היה: הציבור התאהב ומייגן הפכה לכוכבת בין-לאומית.

אבל החיכוכים החלו לאחר זמן מה, ובפרק זמן של חודשים ספורים הארי ומייגן הפכו לזוג שהבריטים אוהבים לשנוא. עם הכותרות הלא מחמיאות בתקשורת  גברו תחושות התסכול. הארי הרגיש שמשפחתו לא עושה מספיק כדי לשמור עליהם, ומאפשרת לתקשורת להציג אותם באור שלילי.

לאחרונה, כמעט שבעה שבועות בילו בקנדה, כנראה בשביל להכין את תוכנית העזיבה מראש. הם מיתגו את עצמם באתר פרטי שתיכננו, ולפני כשבוע הם הודיעו זאת למשפחותיהם שהם מוותרים על זכויותיהם המלכותיות. הארי ביקש להצהיר זאת בתקשורת לאחר שזה כבר דלף, אבל המלכה לא הסכימה - ונדהמה לגלות את הכותרות על עזיבת הזוג באותו הערב.

הארי ומייגן רוצים עצמאות בעבודה מול התקשורת וגם, כנראה, עצמאות כלכלית. לפי ההערכות אם ינצלו את המותג החזק שלהם יוכלו להרוויח הון: בחסות למוצרים, הרצאות, כנסים ועוד. לפי ההערכה יולכו להרוויח בעשור מיליארד פאונד.