היממה הקטלנית ביותר של נגיף הקורונה: בסין דיווחו אמש (חמישי) על 250 מתים ו-15 אלף חולים חדשים, ובמקביל גם ביפן נרשם מקרה המוות הראשון כתוצאה מהווירוס הקטלני. יחד עם זאת, ההערכה היא שהנתונים המגיעים מסין אינם בהכרח מעודכנים, וייתכן כי בפועל המספרים שם גבוהים אפילו הרבה יותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המידע שמגיע על ההתפתחויות מחוץ לסין, לעומת זאת, נחשב לאמין הרבה יותר כשמספר מקרי המוות הידועים נכון להיום עומד על שלושה בלבד. פרט למקרה המוות הראשון ביפן, 49 חולים נוספים אובחנו היום שם כחולים בנגיף, חלקם נוסעי הספינה הנצורה - ובכך מספר החולים במדינה עולה ל-251 סך הכול.

בסינגפור נוספו שמונה חולים חדשים, והיא נמצאת כעת במקום השלישי אחרי סין ויפן עם 58 מקרים מאובחנים. בהונג קונג, שהיא חלק מסין אך מופרדת ממנה, נוספו אתמול שלושה מקרים והמספר הכולל עומד כעת 53. ויאטנם היא המדינה היחידה מחוץ לסין עד כה שבה הוכרז סגר מקיף על היישוב סון לוי שמונה 10,000 תושבים. ההחלטה התקבלה לאחר שהתברר כי 11 מתוך 16 המקרים שאובחנו - אירעו כולם באותה העירייה. מהודו דווח על שני מקרים נוספים שהצטרפו לשלושת המקרים הקודמים, וגם בארה"ב דווח על מקרה אחד נוסף.

למרות שיפן היא המדינה עם מספר מקרי ההידבקויות הגדול ביותר נכון לעכשיו מחוץ לגבולות סין, במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסו אתמול בטוקיו, הובהר כי כרגע המשחקים האולימפיים והפראלימפיים יתקיימו כמתוכנן ולא צפוי ביטול או דחייה. יחד עם זאת, נבחרת ג'ודו הישראלית אמורה בעוד כשבוע וחצי לצאת למחנה אימונים ארוך ביפן - ובשלב הזה בישראל עדיין מתלבטים האם להוציא את התוכנית לפועל ועוקבים אחר ההתפתחויות. 

בתוך כך, מפלס הדאגה בבריטניה ממשיך לעלות לאחר שתושבת לונדון שחזרה לאחרונה מסין וחשה ברע - אובחנה כחולה בנגיף. האישה התפנתה לבית החולים במונית, וכעת עיקר המאמצים שם מתמקדים בניסיון לאתר את האנשים שבאו איתה במגע. שתי האחיות שטיפלו בה לפני שהתברר כי לקתה בנגיף מאושפזים כעת בבידוד, וגם נהג המונית שהסיע את האישה לבית החולים הושהה זמנית מעבודתו. 

במקביל, תושבי צ'איינה טאון, מחוז הקהילה הסינית בבריטניה, מספרים על מיעוט לקוחות ועל פגיעה משמעותית בעסקים בתקופה האחרונה: "בדרך כלל הרבה יותר אנשים עוברים כאן אבל בעקבות הנגיף שהתפרץ בסין אני רואה כאן פחות ופחות", סיפר אחד מהם. ועובד במסעדה מקומית הסביר: "אולי משום שיש להם משפחות הם חוששים מהנגיף והם לא באים".