דרמה מול חופי איטליה: כ-7000 נוסעים, בהם 20 ישראלים, תקועים בשעות אלה על ספינת תענוגות שעוגנת סמוך לרומא. זאת, לאחר שאחת הנוסעות התלוננה שאינה מרגישה טוב ומחשש שנדבקה בנגיף המסוכן הוטל עוצר על הספינה. שני סינים שנמצאים על הספינה הוכנסו לבידוד, ונוסעים שלא נמצאו על הספינה בעת התפתחות החשד אינם מורשים לעלות אליה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ישראלית שנמצאת על הספינה סיפרה לחדשות 12: "לא נותנים לנו לרדת והפסדנו את הטיסה שלנו. אנחנו מחכים לתוצאות של בדיקות דם שנלקחו משני נוסעים כאן. לנוסעים אין מידע בכלל, ואפילו לקפטן עצמו אין תשובות עכשיו".

"יש פה שני נוסעים שהגיעו מהונג קונג, ונלקחו מהם בדיקות דם", הוסיפה הישראלית. "הבנתי שראש העיר של רומא לא מוכן לתת לנו לרדת". על הלך הרוח בספינה סיפרה: "הכל פה כרגיל, זאת סתם פאניקה. פניתי פה לצוות, ביקשתי עזרה בפינוי, בטיסות, אבל הם בעצמם לא יודעים".

"אני מניח שאם באמת יש חולים, הם פשוט לא ייתנו לאף אחד לרדת מהספינה", אמר ישראלי נוסף שנמצא באיטליה. "משרד הבריאות פה מאוד מחמיר. הוא לא יפנה אנשים מהאונייה אם יימצאו נדבקים. אני לא מאמין שיורידו אותם".

מוקדם יותר הערב הודיע שר הבריאות יעקב ליצמן בישיבה מיוחדת של משרד הבריאות כי יאסור על הגעת טיסות מסין לישראל עד להודעה חדשה. עוד אמר בדיון, שהתקיים באגף לשעת חירום של משרד הבריאות בתל אביב, כי המשרד יבקש מישראלים ששבו מסין להישאר כשבועיים בביתם.

הבוקר אושפזה בכפייה תיירת בת 25 מצרפת שהגיעה לבית החולים שיבא בתל השומר, ונחשדה כחולה בנגיף המסוכן. לאחר שסירבה להתאשפז בבידוד כנדרש – בבית החולים הפעילו נגדה צו לאשפוז בכפייה והיא הוחזקה בבידוד עד לשעות אחר הצהריים. בהמשך הגיעו תוצאות הבדיקות של הצעירה, ומהן עלה כי היא אינה נגועה בנגיף.

בתוך כך, חברת התעופה "אל על" הודיעה היום כי בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה היא משהה את כל טיסותיה מישראל לסין למשך כחודשיים. בנוסף, חברת התעופה הסינית "היינאן איירליינס" הודיעה על השהיית קו הטיסות שלה מתל אביב לבייג'ינג.