איטליה התעוררה אתמול (חמישי) אחרי היממה הקטלנית ביותר שחוותה מאז פרוץ משבר הקורונה בעולם. ארץ המגף היא מוקד ההתפרצות העולמי ומה שנותר לתושביה לעשות הוא להכות על חטא בנוגע להתנהלות האזרחים והשלטון כשעוד ניתן היה להשתלט על המגפה. המקרה של איטליה יכול וצריך ללמוד אותנו לא מעט על העתיד שאולי מחכה מעבר לפינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפני לא הרבה זמן, כשהנגיף עדיין היה מתחת לראדר, צעירים יצאו לבלות, נפגשו בבתי קפה ומסעדות, חזרו הביתה, חלקם לביתם עם הוריהם המבוגרים. כך יצא שהווירוס השתולל באיטליה הרבה לפני שמישהו בכלל שם לב. היום מבינים כולם שזה היה פרק הזמן שעשה את כל ההבדל. עד שהוכרז העוצר הכללי במדינה, הנגיף כבר יצא משליטה.

איטליה, קורונה
צילום: praszkiewicz / Shutterstock.com

ניתוח הנתונים שנאספו באיטליה מצביע על הצורך בשמירה על בתי החולים, לא להעמיס עליהם עם מקרים קלים, על הצורך בבידוד מהיר ויעיל, הסכנה במפגשים בין צעירים ומבוגרים ובעיקר על החשיבות של הבדיקות. "הטעות שעשינו באיטליה היא שהתחלנו מאוחר מדי" טוען אחד הרופאים.

בקמפיין להעלאת המודעות למשבר ולהתנהגות הראויה בעת הזו, קבוצת איטלקים מצטלמים עם מסר אותו היו רוצים לשלוח לעצמם מלפני עשרה ימים, אלו שאז לא הבינו מה עתיד להתרחש במדינה אותה הם מכירים היטב. "פעם צחקתי על מי שהיה מסתובב עם מסכות", אומרת אחת מהן. "עד לפני עשרה ימים הייתי הולכת לארוחות ערב עם חברים, פגישות בעבודה", הוסיפה אחרת.