דודי שמשון, ישראלי המתגורר באוסטרליה ששהה על "ספינת הקורונה" ביפן, קיבל אתמול (שני) את הבשורה שנדבק בנגיף הקטלני שמתפשט בעולם. אולם, הוא שומר על אופטימיות ומבהיר: "אני מרגיש מצוין. אם הייתי בבית עם הסימפטומים האלה, אפילו לא הייתי הולך לרופא".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בריאיון ל"מהדורה ראשונה" סיפר שמשון: "יש לי קצת חום וקצת כאב ראש, כמו שפעת רגילה. אם הייתי בבית, הייתי לוקח קצת אקמול וזה הכל". לדבריו, "אם היו אומרים שיש לי את הנגיף כשהייתי על הספינה הייתי מודאג הרבה יותר- אבל עכשיו אנחנו חכמים יותר". 

"זה מאוד מסוכן לאנשים מבוגרים, אבל לאנשים קצת יותר צעירים פחות", הסביר שמשון. ואכן, מומחים מעריכים כי הקורונה תהפוך לסוג נוסף של שפעת, שמרבית האוכלוסייה תחלה בה - אולם רובם המכריע של החולים גם יחלימו ממנה בקלות. עם זאת, הדגיש שמשון כי הוא מקפיד על ההנחיות שקיבל מהצוותים הרפואיים ושומר על סטריליות בבידוד: "אני מכבד את כל מה שאומרים".

כעת מחכה שמשון לתוצאות בדיקות נוספות: ברגע ששלוש בדיקות ישובו שליליות, ישוחרר לביתו לבידוד רגיל של שבועיים ויהיה סוף סוף חופשי. "אשתי כבר הייתה במשבר", הודה. "זה לא קל, וזה סיפור ארוך עבור כולנו. אבל ניסיתי שכולם ידברו איתה, ויסבירו לה שהכל בסדר ואוטוטו אנחנו חוזרים הביתה".