הטלטלה בארמון הבאקינגהם נמשכת - ובריטניה התעוררה הבוקר (חמישי) להאשמות קשות מצד המלכה וסביבתה. במשפחת המלוכה מאשימים את הדוכס והדוכסית מסאסקס בנקיטת צעד עצמאי, מבלי שעדכנו מראש את הארמון, וחמור מכך – גם לא עדכנו גם את המלכה אליזבת', סבתו של הארי. בתוך כך, בעולם מעריכים: בני הזוג, שאמרו כי הם רוצים "עצמאות כלכלית", ירוויחו הון תועפות אם יחליטו לערוך הרצאות משותפות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההודעה של בני הזוג, כך נראה, תפסה בהפתעה את משפחת המלוכה, למרות גלי השמועות שנפוצו בשנה האחרונה על התרחקותם מהארמון. השניים אמנם הבהירו אמש בהודעה שפרסמו כי "נמשיך לתמוך לחלוטין בהוד מעלתה, המלכה אליזבת, ונחלק את זמננו בין בריטניה ואמריקה" - אך עמדו על כך ש"אחרי חודשים רבים של התלבטות ושיחות ביננו, בחרנו לעשות השנה שינוי ולעבור לתפקיד חדש ומתקדם במוסד המלוכה".

המלכה אליזבת מברכת
עודכנה רק על הצעד - דרך התקשורת. המלכה אליזבת' | צילום: אינסטגרם - kensingtonroyal

המלכה אליזבת' עודכנה על המהלך של בני הזוג דרך כלי התקשורת - ולפי הדיווחים בממלכה, הארמון הוכה הלם. כעת, לאחר ההודעה הדרמטית, ניצב הזוג המלכותי במצב ביניים מוזר יחסית. הם אמנם ויתרו על כספים מהארמון, אך כן יכולים לקבל סיוע כלכלי מהנסיך צ'ארלס, אביו של הארי. עד שיעברו לגור בצפון אמריקה, כפי שהצהירו שבכוונתם לעשות, הארי ומייגן ימשיכו להתגורר בבית פרוגמור, משכנם מאז נובמבר 2018.

כל עוד שהדוכס והדוכסית ימשיכו להתגורר שם, הם ימשיכו לקבל הגנה משטרתית שממומנת על-ידי משלמי המיסים. בזמן הזה, הארי ומייגן ימשיכו למלא את חובתם למלכה ברחבי הממלכה - אך באופן מצומצם יחסית. ההערכות מדברות על כך שלאחר פרישתם הסופית מהארמון, יוכלו בני הזוג להרוויח כ-100 אלף דולרים עבור כל הרצאה או הופעה ציבורית.

הנסיך צ'ארלס מבקר בדורהאם
יוכל להמשיך לתמוך כלכלית בבנו. הנסיך צ'ארלס
חתונתם המלכותית של הנסיך הארי ומייגן מרקל
הדוכס והדוכסית בחתונתם המלכותית במאי 2018 | צילום: WPA Pool, Getty images

הארי ומייגן מאשימים את בני משפחתם בכך שלא גיבו אותם לאור הביקורת הציבורית שספגו לאורך החודשים האחרונים, בעיקר על רקע השימוש במטוסים פרטיים - גם בזמן חג המולד האחרון, כאשר פיליפ, סב המשפחה, אושפז בבית החולים. אז נפשו בני הזוג בקנדה והתבקשו לחזור, אך העדיפו להמשיך לבלות את החג מחוץ לממלכה.

המתיחות בין בני הזוג למשפחת המלוכה החלה כמעט מהרגע שבו נכנסה מייגן מרקל, שחקנית אמריקנית, לחיים של הנסיך הארי וביתר שאת אחרי חתונתם. בממלכה עלו כל העת דיווחים על קרע של ממש בין האחים וקרע של ממש בין הזוג למשפחת המלוכה כולה. על פי דיווחים שונים שפורסמו בחודשים האחרונים בתקשורת הבריטית, שמותיהם של הארי ומייגן הוסרו משמה של קרן הצדקה המשותפת של משפחת המלוכה. המהלך זכה לסיקור נרחב בצהובונים הבריטיים, שאף מיהרו להגדיר אותו כ"סוף עידן ארבעת המופלאים" או כ"פרידת הזוגות".