בסביבת ראש הממשלה נתניהו התייחסו הערב (רביעי) להצהרתו אמש בכנס בחירות שלפיה הוא מביא את נעמה יששכר הביתה והבהירו: "מתנהלים מגעים בנושא, זה ייקח עוד זמן". בישראל מעריכים כי האפיק היחיד לשחרור נעמה הוא דיפלומטי ולא משפטי. גורמים בכירים תקפו את דברי נתניהו: "הרוסים לא אהבו את ההצהרה, אצלם דברים נסגרים בחדרים סגורים ולא מול התקשורת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בדבריו אתמול התכוון ראש הממשלה לומר שהוא מחויב להביא את נעמה יששכר הביתה, זה ייקח עוד זמן", מסרו גורמים בסביבת נתניהו. "מתנהלים מגעים בנושא וראש הממשלה לא מרפה ומחויב לכך".

בתוך כך, גורמים רשמיים בישראל לא תולים תקוות שהסאגה הזאת תגיע לסיומה בערעור שייערך מחר ברוסיה. לדבריהם, אפיק השחרור של נעמה הוא לא משפטי כלל, אלא דיפלומטי – באמצעות הליך חנינה רשמי מול הנשיא פוטין.

בכירים ישראלים שהאזינו לנתניהו אמש מתחו ביקורת חריפה על הצהרתו: "מההיכרות שלנו עם הרוסים, הם ודאי לא אהבו את ההצהרה הזאת. לא ככה פועלים מול הרוסים, שאצלם דברים נסגרים בחדרים סגורים ולא מול התקשורת. השילוב של הנושא הרגיש הזה בקמפיין פוליטי פנימי לא מסייע לנעמה".

משמעות הדברים היא שנתניהו הכניס את הרוסים לפינה. אם נעמה לא תשוחרר, הוא כמעט קובע פומבית שפוטין יענה לדרישתו וישחרר אותה. אם היא כן תשוחרר, איך נתניהו יודע מה תהיה ההחלטה בערכאת הערעור, שהרי ידוע שמערכת המשפט הרוסית אינה עצמאית.