סקר שפרסמה היום (ראשון) רשת "פוקס ניוז" האמריקנית מעלה כי 50% מאזרחי ארה"ב מעוניינים בהדחתו של דונלד טראמפ מהנשיאות. עוד מצא הסקר כי 45% מהאמריקנים מרוצים מתפקודו של טראמפ כנשיא, בעוד 53% אינם מרוצים, נתון זה זהה כמעט בדיוק לאלה שנמצאו בתחילת השנה, ינואר 2019. 

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

טראמפ הגיב על פרסום הסקר בחשבון הטוויטר שלו: "הסקרים של פוקס ניוז תמיד אינם מדויקים ומוטים לטובת הדמוקרטים. זה מגוחך - גם ב-2016 הם טען לחלוטין". לבסוף הציע טראמפ לרשת להחליף את הסוקר שלה.

נתוני הסקר התקבלו בצל העובדה שלפני יומיים אישרה ועדת המשפט בבית הנבחרים של ארה"ב את האישומים נגד טראמפ, עקב לחצים שהפעיל על ראש ממשלת אוקראינה במטרה לגרום לו לנהל חקירה נגד יריבו הפוליטי - ג'ו ביידן. הסעיפים שבהם מואשם טראמפ הם שיבוש חקירה וניצול לרעה של סמכותו.

בכך שבית הנבחרים החליט לקבל את האישומים נגד טראמפ ולקדם את ההליך נגדו, הוא הפך לנשיא המכהן השלישי בהיסטוריית ארה"ב שוועדת המשפט ממליצה להדיח אותו. השבוע צפויה להתקיים הצבעה על הדחתו במליאת בית הנבחרים, וזו צפויה להתקבל בשל הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים. למרות זאת, הסנאט צפוי לזכות את הנשיא במשפט ההדחה שייערך בחודש ינואר.