ועד המשפט בבית הנבחרים בארה"ב אישרה הלילה (בין שישי לשבת) שני אישומים נגד הנשיא דונלד טראמפ, בנוגע למאמציו ללחוץ על אוקראינה לחקור את יריבו הפוליטי הדמוקרטי ג'ו ביידן בפרשת "אוקראינה גייט". האישומים ממשיכים לקדם את הליך הדחתו של הנשיא, שהפך לנשיא המכהן השלישי בהיסטוריית ארה"ב שוועדת המשפט ממליצה להדיח אותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בעוד כשבוע צפויה הצבעה על הדחתו במליאת בית הנבחרים, שעתידה לזכות ברוב, בשל הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים. למרות זאת, הסנאט צפוי לזכות את הנשיא במשפט ההדחה שייערך בחודש ינואר.

 בתגובה לאישומים, צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו: "זה לא הוגן שמדיחים אותי כשלא עשיתי שום דבר לא בסדר. הדמוקרטים הפכו למפלגת השנאה, הם כל-כך גרועים למדינה שלנו".

בדיוני הקונגרס בוושינגטון האשימו הדמוקרטים את הנשיא בכך שהוא מסכן את החוקה האמריקאית, מסכן את הביטחון הלאומי ומערער את שלמות בחירות 2020, בעקבות פרשת "אוקראינה גייט".

"היום הוא יום חגיגי ועצוב", אמר יו"ר ועדת המשפט ג'רי נדלר. "בפעם השלישית במעט יותר ממאה וחצי, ועדת המשפט של בית הנבחרים הצביעה להדיח את הנשיא". מנגד, הרפובליקנים הגנו על טראמפ והאשימו את הדמוקרטים בכך שפעלו מתוך מניעים פוליטיים ותו לא.