לפחות חמישה בני אדם נדקרו במהלך שעות הבוקר (שישי) במרכז קניות בעיר מנצ'סטר שבבריטניה, אחד מהם במצב קשה. החשוד במעשה נלכד, ומחקירת המשטרה עולה כי ביצע את המעשה כפיגוע טרור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גבר שנות ה-40 לחיו נעצר בקניון במרכז העיר הבריטית בחשד כי דקר עוברי אורח. למקום זומנו מספר אמובלנסים שלקחו את חמשת הפצועים לבית החולים המקומי. לפי המשטרה, החשוד מימן, תיכנן וביצע את המעשה כפיגוע טרור.

 

על פי דיווחים בתקשורת המקומית מרכז הקניות פונה ממבקריו בעקבות האירוע. מצילומים מזירת האירוע שהופצו ברשתות החברתיות נראה כוח המשטרה כשהוא יורה בשוקר חשמלי לעבר החשוד.

מוכר באחת החנויות בקניון שהיה עד להתרחשויות סיפר כי החשוד "רץ ברחבי המקום עם סכין בידו. הוא זינק על כמה אנשים, אחד מהם נכנס לחנות בה אני עובד כשהוא מבוהל למדי עם סימני דקירה".

אירוע דקירה בקניון במנצ'סטר, בריטניה (צילום: CNN)
אירוע דקירה בקניון במנצ'סטר, בריטניה | צילום: CNN

"מיד אחר כך", המשיך העד, "אנשי האבטחה של הקניון הורו לכל הצוותים בחניות לסגור את הדלתות ולאפשר לאנשים לצאת מהדלתות האחוריות".

זירת אירוע הדקירה בקניון במנצ'סטר  (צילום: רויטרס, שי פרנקו,רויטרס)
זירת אירוע הדקירה בקניון במנצ'סטר | צילום: רויטרס, שי פרנקו,רויטרס

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הגיב על התקרית וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אני מזועזע מהתקרית במנצ'סטר. ליבי ומחשבותי עם הפצועים וקרוביהם. תודה רבה לשירותי החירום שהגיבו במהירות וביעילות לקריאות המצוקה. האירוע תחת בדיקה".