הרשויות בספרד עדיין מנסות להבין מה בדיוק קרה בערב בו התרחש על פי החשד אונס בבית "האח הגדול". לפי מגזין El Confidencial מריה רובלס, שתפקדה בתור "האח הגדול" באותו הלילה ושלטה על המצלמות, הגיעה לבית המשפט ונתנה עדות בנושא. לטענתה, לא הייתה לה הסמכות להפריע לצילומים ולעצור את האונס בזמן אמת.

זה קרה בנובמבר 2017, בזמן שידור העונה ה-18 של תכנית הריאליטי, הדיירים סיימו את המשימות השבועיות וכפרס הם קיבלו מסיבה עם הרבה אלכוהול. קרלוטה פרדו, מתמודדת ב"אח הגדול", סיפרה שאחרי ששתתה החלה להרגיש סחרחורת, המצלמות תפסו אותה יושבת בחדר השינה של הבית, כאשר חוסה מריה לופז, איתו קיימה מערכת יחסים במסגרת התוכנית, ניגש אליה ומתחיל ללטף אותה ולגעת בה. היא, בהכרה מעורפלת והמומה, נאבקת בו, אבל הוא מעמיד אותה על הרגליים והשניים יוצאים מהחדר. "יש לי פערים נפשיים מאותו לילה", אומרת פרדו. יממה לאחר המסיבה, הפקת התוכנית הודיעה על סילוק אחד הדיירים, חוסה מריה לופז, בגלל "התנהגות בלתי נסבלת".

"ראיתי שיש תנועות מתחת לשמיכה, שמעתי אנחות ונשימות. הראש של קרלוטה זז ללא שליטה ועיניה היו עצומות", סיפרה רובלס בעדותה בבית המשפט. רובלס טוענת שכאשר הבינה מה קורה היא קראה לקרלוטה וביקשה ממנה לגשת לחדר האח, "ברגע הזה התנועות מתחת לשמיכה פסקו, אבל קרלוטה לא הגיבה. קראתי לה שוב. ואז חוסה התחיל להתבדח איתי", שחזרה רובלס. "אני מדברת איתה ואני קוראת לה לבוא לחדר האח, אני לא מדברת איתך", היא אמרה לו. "ביקשתי ממנו לעזור לה בגלל שהיא שיכורה, ביקשתי שיביא לה מים כשתפסיק להקיא. הוא הלך לשירותים וראיתי שהוא לובש רק חולצה, בלי מכנסיים. קרלוטה הייתה סחרחרה והופתעה למצוא את עצמה לבושה ברישול". היא הוסיפה בעדויות למשפט.

אחרי שהבחינה בהתנהגות המוזרה, רובלס החליטה להעביר את הידיעה למפיק בפועל ולבמאי, מאחר ולטענתה לא הייתה לה הסמכות לעצור את הצילומים ולהתערב. הבמאי, פלורן עבד, אמר בבית המשפט: "האם למריה רובלס היה את הכוח לתת פקודות למאבטחים? אין פרוטוקול בנושא. אבל כן היה לה את הכוח להיכנס לבית ולעצור את המצב" אלברו דיאז, שמפיק את התכנית בפועל, תמך בפלורן ואמר כי לרובלס הייתה הסמכות להיכנס לבית האח יחד עם מאבטחים, מבלי להתייעץ עם אף אחד.

עורך הדין של חוסה מסר: "חוסה מריה טיפל בקרלוטה במשך כל הלילה אחרי שגילה שהיא שיכורה. אנשי 'האח הגדול' צופים במתרחש במשך כל שעות היממה. 'האח הגדול' התערב וביקש מחוזה להביא לקרלוטה מים, הם מודעים לכל מה שנעשה. ואם הם חושבים שיש ניצול, אנשי ההפקה פותחים את הדלת ועוצרים את זה, הם לא מחכים 17 שעות כדי לדווח".